Ezekben a folyamatokban gyakran használja az irodalomterápia módszereit. Emellett csoportanalitikus képzést is végez és sokat foglalkozik az irodalom- és alkotáspszichológia, valamint az egzisztenciális pszichológia területeivel.
Munkája során törekszik arra, hogy a lehető legjobb kísérője legyen a klienseknek, hogy teljes figyelmet, biztonságot és elfogadást tapasztaljanak meg, míg együtt dolgozik velük.
Fontos számára, hogy folyamatosan fejlődjön, ugyanakkor fel- és elismerje, ha a határaihoz ér. Kitti szerint mindenki a saját életéért vállalhat teljes felelősséget és ezt igaznak gondolja a klienseire és saját magára is. Elmondása szerint a közös munka akkor fog a legjobban működni, ha ezt mind a két fél szem előtt tartja.
Kitti jelenleg magánpraxisban dolgozik Budapesten, a Kapcsolat Ambulancián.
Miután befejezte a szakképzést, a kutatói vonalat tervezi jobban előtérbe helyezni, mert arra most sokkal kevesebb figyelme jut, mint amennyit szeretne rászánni. Tervezi, hogy doktori képzésbe kezd, ami fontos tényezőként szolgálhat a következő könyv-terveihez is. Kitti előző kiadványáról, az Irodalomterápia című könyvről bővebben itt olvashatsz.
December 10-én az előadásának alapja néhány esettanulmány lesz, irodalomterápiás csoportülések tapasztalatain keresztül szeretné megmutatni, hogyan lehet versek segítségével a (pár)kapcsolati dinamikákról, az egzisztenciális értelemben vett elszigetelődésről, társas magányról, kötődési mintázatokról beszélgetni.