
Drótfogúként az élet – avagy a fogszabályozásom története
Sokakhoz hasonlóan, én is felnőtt fejjel vettem rá magamat a fogszabályozásra. Évek óta kerülgetjük egymást a témával, de eljött a nagy pillanat, és én is felrakattam.Első benyomás következik.

A nagy alakformáló kihívás – 3. rész
Már a kitűzött 6 hetes cél felénél járok, ami az alakformálást illeti. Azonban ahogy lenni szokott, semmi sem úgy történik, ahogy azt elterveztük, mert az élet könnyen közbeszól. Hogy nálam mi, arról most mesélek nektek.

PCOS – gyakoribb, mint hinnéd
Policisztás ovárium szindróma, röviden PCOS. Napjainkra egyre többet beszélünk róla, és sokan állnak elő az ezzel kapcsolatos saját történetükkel. De mi ez a betegség, és van-e rá gyógymód?

A nagy alakformáló kihívás – 2. rész
Csak úgy pörögnek a napok, és immár második hete formálom az alakomat. Nézzük, mire jutottam ez idő alatt.

Egyre csökken a zöldségek és gyümölcsök tápanyagtartalma
Számos kutatás eredménye mutatja azt a tényt, hogy a ma vásárolt zöldségek és gyümölcsök már jóval kevesebb ásványi anyagot és vitamint tartalmaznak, mint 70 évvel ezelőtt. Ez pedig nem jó hír.

Az SMA szűrési lehetőségei
Három évvel ezelőtt vált országszerte ismertté egy genetikai eredetű betegség, a spinális izomatrófia (SMA), amikor hatalmas gyűjtés indult egy SMA-beteg kisfiú génterápiás kezelésének finanszírozására.

A nagy alakformáló kihívás – 1. rész
Olvashattátok, hogy egy héttel ezelőtt kitűztem célul, hogy újra bele fogok férni a kedvenc fehér nadrágomba. Nézzük, mi történt az alakformáló kihívás első hetében.

Én is túl vagyok az 5 napos léböjt kúrán
Sokan, sokféleképp böjtölnek, és általában méregtelenítés miatt választják ezt az alternatívát. Eljött az én időm is, hogy kipróbáljam a léböjt kúrát. A cikkben leírom az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat.

Kipróbáltam, milyen az élet kávé nélkül
Március 23-án úgy döntöttem, a következő egy hónapban mentesítem magam talán egyetlen igazi függőségemtől: a kávétól. Április 23-ig egy korty fekete nem csúszott le a torkomon, elmesélem milyen hatással volt ez rám!

A nagy alakformáló kihívás
Tudom, így szoktak kezdődni a kamu fogyokúrás csodaszereket, tippeket ígérő hirdetések is. Ne aggódj, én nem árulok semmit. Csupán egy kis motivációt adok, a saját alakformálós utammal, ráadásul ez ingyen van.

Növényi csírák jótékony hatása
Egyre nagyobb teret hódítanak itthon is a növényi csírák, amelyek nem csak finomak, de egészségesek is. Ráadásul otthon is tudjuk termeszteni őket, egy kis odafigyeléssel. Nézzük, mire jók!

Nem is gondolnád, hogy ez a baj – a hisztamin intolerancia
Az egész folyamat gyógyszerérzékenységgel és egy nyelvdagadással kezdődött és hosszú évek kutatásával folytatódott. Csalánkiütések és ödémásodások sorozata miatt egy idő után nem szívesen mentem emberek közé, és szinte felemésztett a bizonytalanság.

Hormonok a bőrproblémák hátterében?
Ha a szem a lélek tükre, akkor a bőr a hormonháztartásé és az emésztő rendszeré. Ritka az, hogy valaki pattanásokkal, rosaceával, vagy májfoltokkal nőgyógyászhoz, vagy

Az allergiásokat duplán sújtja a klímaváltozás
A hőmérséklet emelkedése a pollentermelést is befolyásolja. Ez nem jó hír azok számára, akikből allergiás reakciót váltanak ki bizonyos növények, hiszen így egyre hosszabb lesz az az időszak, amit át kell vészelniük.

A holisztikus gyógyítás alapjai
A holisztikus gyógyászat évezredekre tekint vissza. Már Szókratész is azt vallotta, az ember teljes egészét kell vizsgálni akkor is, ha csupán egyetlen részével van gond. Ez pedig a holisztikus gyógyászat egyik alapköve.

Test, lélek, betegségek és, ami összeköti őket
Lehet sokaknak már a könyökén jön ki, hogy a test és a lélek hat egymásra, és ha az egyik nincs rendben, akkor idővel a másik sem lesz. Mégis, megpróbáltam egy kicsit jobban bele ásni magamat ebbe a megállíptásba, mert fontosnak tartom, hogy beszéljünk róla.

3 tipp a jobb alvásért
Már régóta nem titkok, hogy a megfelelő hosszúságú és minőségű alvás befolyásolja az egészségünket, a mentális és lelki állapotunkat. A kérdés, hogy hogyan tudunk “jól” aludni? Íme néhány tipp hozzá!

Mire jó a kollagén?
Bizonyára mindenki találkozott már valamilyen formában azzal, hogy a kollagén mennyire fontos a szervezetünk számára. De pontosan mi is az és mire jó?

Miért nem sikerül lefogyni?
Elvesztetted a motivációdat a fogyás kapcsán? Már csak pár kiló hiányzik az álomsúlyhoz, de a felesleg istennek se megy le? Mi lehet a háttérben, miért nem sikerül a fogyás sokaknak? Ennek jártunk utána.

Férfi lélek és a betegségek
Nem olyan régen csodálkoztam rá arra a jelenségre, hogy valahogy az elmúlt években nagyon sok, 40-es, 50-es éveiben járó férfit vitt el tragikusan, hirtelen módon a halál. Mi lehet a háttérben?

Úgy sincs neked semmi bajod! – Az a fránya hipochondria
Sosem voltam titkolózós fajta így azt is gond nélkül megosztom bárkivel, hogy ciki vagy nem ciki, de hipochonder vagyok. Depresszióval jobban jártam volna, azt valahogy jobban kezeli a társadalom, de sajnos nem tudtam válogatni, amikor mentális betegségért kellett sorbaállni.

Léböjt kúra és tanulságai
Már évek óta a fejemben volt, hogy egyszer kipróbálnám ezt a híres vagy inkább hírhedt léböjt kúrát. 5 napot vállaltam be elsőre, ez még egy barátibb időintervallumnak tűnt. Lássuk hogyan sikerül

Hogyan segítenek az illóolajok a testi-lelki megújulásban? Martin Zsuzsi ajánlása
Martin Zsuzsi munkájában és magánéletében is gyakran használ illóolajokat. Elmondása szerint ezek az esszenciák fantasztikus eszközök, amelyeket ha megtanulunk hatékonyan használni, nagyon eredményes testi és lelki hatásokat érhetünk el.

“Nem egy csilli-villi új felsőtől fogsz sugározni a legjobban, hanem attól a rengeteg endorfintól, ami felszabadul edzés közben”- interjú Bokor Laura, Fitbeat edzővel
Laura másodállásban edzőként dolgozik, olyan HIIT alapú mozgásformát talált ki, ami szorosan kötődik a zenéhez, ez a Fitbeat. Beszélgettünk vele az óráiról, a mozgás öröméről, hasznosságáról.

„Olyan környezetet szeretnék megteremteni, ahol az emberek békére lelhetnek” – interjú Martin Zsuzsival, a Helicastúdió társalapítójával
Martin Zsuzsi elképesztő tudással rendelkezik többek között fitoterápia, reflexológia, aromaterápia, alternatív mozgás és masszázs, illetve jóga területeken. A vele készült interjúban inspiráló szakmai útjáról beszélgettünk.

Hogyan gyógyítom magam természetesen?
Ebben a téli, vírusos időszakban gyakorta megesik, hogy legyengül a szervezetünk és elkapunk valami vírust. Különösen a jelenlegi, covidos helyzetben. Éppen ezért hasznos lehet megtámogatnunk a szervezetünket néhány otthoni fortéllyal.

Így használd a homoktövist
Az ember hajlamos a legkisebb megfázásnál is egyből gyógyszer után nyúlni. Ne aggódj, én sem vagyok kivétel, például a fejfájást tekintve. De bizony akadnak olyan gyógynövények, amelyek jótékony hatása mellett nem lehet elmenni: ilyen a homoktövis is.

Hogyan kezdjük el (újra) a futást?
Az új év kezdetén sokan lelkesen tervezgetik, mi mindent szeretnének megvalósítani ebben az esztendőben. Én is úgy döntöttem, megint nekiállok a futásnak, ám ezt könnyebb mondani, mint megvalósítani.

Őssejtekkel segítik a Crohn-betegek gyógyulását a Semmelweis Egyetemen
A gyulladásos bélbetegségek egyik típusa, a Crohn-betegség gyógyulását segítik őssejtekkel a Semmelweis Egyetemen (SE).

Mi az a Wim Hof metódus, és miért érdemes elmélyedned benne?
Wim Hof holland motivációs szónok, közismertebb nevén A Jégember (The Iceman) véleménye szerint túlságosan elszakadtunk a természettől, ezáltal pedig a bennünk rejlő ősi erőtől. Módszerével újra képes lehetsz kihasználni teljes potenciálodat.

Leghatékonyabb gyógynövények légúti megbetegedések ellen
Télen szinte mindenki találkozik a légúti megbetegedések enyhébb vagy éppen erősebb formájával. Szerencsére számos gyógynövény létezik, amelyekkel természetes módon tudjuk magunkat gyógyítani.

10 gyakori hiba télen, amit elkövetünk az egészségünk kapcsán
Az időjárás változása sokféleképpen befolyásolja szervezetünket. De sokszor ahelyett, hogy megpróbálnánk a hideg időhöz alkalmazkodni, feladjuk ellene a küzdelmet, ami akár egészségügyi problémákhoz is vezethet.

Minden, amit tudnod kell a kombucha italról
Kombu-micsoda? Míg egyre több háztartásban helyet kap ez az ital, vannak, akik azt se tudják, eszik-e vagy isszák. Ezért úgy gondoltam, érdemes lenne bemutatni ezt a keleti gyógyírt, ami hazánkban is kezd egyre népszerűbbé válni.

Az aloe vera jótékony hatásai
Számos termékben megjelenik már az aloe vera összetevőként. Megtaláljuk kozmetikumokban, italokban, étrend-kiegészítőkben. De azt tudjuk, miért ilyen nagy a felhajtás körülötte és hogyan hat az immunrendszerünkre?

A fehér cukor természetes helyettesítői
Régóta bizonyított tény, hogy a fehér cukor nem tartozik éppen a legegészségesebb élelmiszerek közé. Azonban a mesterséges édesítőszerekkel való helyettesítés szintén nem a legjobb választás szervezetünk szempontjából. Szerencsére vannak más alternatívák!

Megoldások az ülőmunka káros testi hatásaira
Időnk nagy részét ülve töltjük, sokszor oda sem figyelve, milyen testtartásban és körülmények között. Pedig mindez nagyban hozzájárul testünk amortizálódásához, többek között az ízületi fájdalmakhoz.

Megműtöttek! Ezeket vidd a kórházba – Rami kisokos
Életem első rutin – legalábbis az orvosoknak – kisműtétén estem át kicsit kevesebb, mint egy hete. Köszönöm kérdésed, jól vagyok, de azért nem mondom, hogy nem paráztam szét magam. Hoztam pár jó tanácsot, ha esetleg te is kórházba készülnél.

Az étkezés és a menstruációs ciklusunk összefüggései
Ugye neked is megvan, amikor rohansz kakaós csigáért boltba, minden étkezés után magadba tömsz egy csokit, és filmnézés közben muszáj nassolnod? Ezek határozottan a menstruáció előjelei. Hogy honnan tudom?

Tippek az elegendő mennyiségű folyadék fogyasztásához
Télen is ugyanolyan fontos a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás, mint nyáron. De mi van akkor, ha a hűvös időben kevésbé kívánjuk a vizet? Hoztam pár tippet, ami segít abban, hogy meglegyen a napi szükséges adag.

Optimális napi rutin
Meglehet, hogy egy szakértői javaslatok mentén összeállított napi rutint átültetni a gyakorlatba felér a világ megváltásával, mégis a jobbá válás egyik alapkövetelménye. Sajáttestes teszt következik!

Vitaminok és ásványi anyagok természetes forrásai
A téli szezonban hajlamosak vagyunk kevesebb nyers zöldséget, gyümölcsöt enni, ami részbena szezonális lehetőségek csökkenése miatt lehet, de azért is, mert ilyenkor inkább meleg, főtt ételre vágyunk. Pedig sok vitamint tudnánk pótolni megfelelő étkezéssel.

Őszi szezonális gyümölcsök és zöldségek hatása az egészségünkre
Hamarosan leáldozik a nyári gyümölcsök, zöldségek ideje, és átveszik helyüket az őszi társaik. Nézzük, mik a legelterjedtebb őszi finomságok, és milyen jótékony hatással bírnak az egészségünkre.

A raktározásról és a lassú anyagcseréről – 2. rész
Ha a múlthéten tárgyalt, lassú anyagcserével kapcsolatos mítoszról szóló cikkem volt az ismeretlen hőmérsékletű és bizonytalan összetételű vízbe lógatott lábujj, akkor a raktározásról következő okfejtésem lesz a megbizonyosodás utáni teljes testes alámerülés.

Gyógyteák, amikből mindenképp raktározz el az őszre
Ahogyan egyre rövidülnek a nappalok, és egyre jobban hűl a levegő, úgy veszi át a hideg italok helyét kezünkben a forró tea. A cikkben említett gyógyteákkal hatékonyan erősíthetjük immunrendszerünket, megelőzhetjük a különböző betegségeket.

A raktározásról és a lassú anyagcseréről – 1. rész
A legenda szerint még mindig vannak olyanok, akik hisznek, mit hisznek, a vonatkozó kommentszekciók árnyékából előbújva osszák az energiahiány okozta raktározás és a mágikus „lassú anyagcsere” már számtalanszor megcáfolt részmítoszát.

Fehérjeporok, proteinek: ellenség vagy barát?
Ma már számtalan reklám jön szembe velünk, ahol sportolók, testépítők promotálnak különböző fehérjeporokat, amik azt ígérik segítik a fogyást és az izmok építését. Sokan óva intenek a túlzott fogyasztásuktól, mások pedig esküsznek rá. Mi az igazság?

Mi a baj a tejjel?
Ma már szinte mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki laktózérzékeny, vagy esetleg ő maga az. Sokan óva intenek a tejtermékek fogyasztásától, mások túlzásnak érzik a kerülését. De mi az igazság?

A boldogság hatása az egészségre
Bizonyára te is észrevetted, hogy ha boldog vagy, olyan, mintha semmi sem állíthatna meg, mintha kicsattannál az egészségtől, és úgy érzed, bármire képes vagy. Ugyanis a boldogság során felszabaduló hormonok képesek hatni az egészségünkre.

Őrizd meg az egészséged a nyaralás alatt is
Vakáció során hajlamosak vagyunk félretenni az egészségünket, és csak menni az árral. Ami egyrészről teljesen jogos, másrészről viszont érdemes az apró dolgokra azért mégiscsak odafigyelni. Sőt, bizonyára sokan aggódnak is kicsit a vírushelyzet miatt. Segítünk!

Férfi(as) bőrápolás – mire van szüksége a férfiak bőrének?
Mennyire különbözik a nők és férfiak bőre? És a bőrápolási szokásaik? Be kell érniük a szigorúan fekete tubusos, férfias illatfelhőt árasztó after shave-vel, tusfürdővel, samponnal? És egy hidratáló krémtől, vagy szemkörnyékápolótól vajon csorbul a férfiasság?

Milyen az egészséges női fehérnemű?
Fehérneműt vásárolni egészen fáradalmas lehet, tekintettel a sok lehetőségre. Mert a rengeteg típus – csakhogy párat említsek, francia, tanga, boyshort vagy bikini – mellett, többféle anyag, köztük pamut, csipke, poliészter közül is választani kell. De vajon melyik a legegészségesebb?

Dr. Máté Gábor: A test lázadása – könyvajánló egészség témában
Ez az a könyv, ami elég régóta ott motoszkált a fejemben, hogy el kéne már olvasni, de nem lehetett sokáig beszerezni. Dr. Máté Gábor külhonba szakadt hazánkfia, világhírű orvos, akire azóta is sokezren kíváncsiak egyedi látásmódja miatt. Köztük én is.

Fogászati kisokos – a szájhigiénia nyomában
Mindenki egyik rémálma, hogy egy kedves ismerős vagy idegen megkopogtatja a vállát és felhívja a figyelmét a kellemetlen leheletére. De nem csak, a – mondjuk ki – büdös száj az egyetlen probléma a rossz szájhigiéniával: számos fogászati gondot okozhat.

A zene hatása a sportteljesítményre
Friss házasként életem azon ritka szakaszának egy újabb állomására érkeztem, amikor nosztalgiával gondolok vissza mindarra, amit magam mögött hagytam, és várakozással azokra az ismeretlenekre, amik még előttem állnak.

Az agykontroll hatása az egészségre
Nyilván mindenki hallott már arról, hogy a gondolatnak teremtő ereje van. A sok negatívitás pedig akár a rosszat is bevonzhatja. Persze, ebben nem mindenki hisz. Mi azért kicsit jobban utána jártunk az agykontrollnak, amit már nagyon sokan alkalmaznak, akár gyógyításra is.

Hogyan legyen hűvös a szobád még a nyári forróságban is
Bármennyire is szuper évszak a nyár, a kánikulában gyakran egészen átmelegszik a lakás. Ilyenkor van, hogy a forróság napokig nem is hagy minket aludni. Hogy ezt elkerüljük, hoztunk pár ötletet, amivel te is lehűtheted a szobádat.

Ezért figyelj a bőrödre nyáron is – a szűrés fontossága
Végre itt a nyár, a meleg és sokak vágya, hogy szeptemberre csokira barnulva zárhassák ezt az időszakot. Csakhogy mint mindennek, a napozásnak is megvan a maga veszélye, bőrünkre pedig kifejezetten fontos ilyenkor is figyelni. Például, hogy eljárunk szűrésre.

Egy 20 évig tartó betegség, a Hashimoto története – interjú Anikóval
Amikor egy betegséggel telik el az életednek jóval több, mint a fele, két lehetőséged van: küzdesz a gyógyulásig vagy elfogadod a helyzetet. Anikó minden erejéből változtatni akart, az interjúban erről mesél nekünk.

Házi praktikák szúnyogcsípésre
Kevés bosszantóbb része akad a nyárnak, mint ezek a zümmögő vérszívók, akik az éj leple alatt támadnak, és csúnya nagy, viszkető puklikat hagynak maguk után. Igen, a szúnyogcsípésről beszélek. Nézzük, mivel enyhíthetjük!

7+1 bőrápolási baki – így kerüld el őket!
Baráti beszélgetések, szakmai tanácsadások során egyaránt találkozom olyan bőrápolási hiedelmekkel, amik ahelyett, hogy támogatnák, inkább gátolják a szép és egészséges bőr elérését. Kovács Regina, bőrápolási tanácsadó-kozmetikus ír ezekről a tévhitekről.

A víz szerepe az emberi szervezetben
A víz az élet alapja, belőle indult ki minden. Nem csak a Földi élet számára nélkülözhetetlen, de az emberek életben maradása is sokban függ tőle. De mi a víz szerepe a szervezetünkben?

A japánok hosszú életének titka
A japánok híresen hosszú ideig élnek, a várható átlagéletkoruk a legmagasabb az egész világon. Pedig szinte a végsőkig dolgoznak. Talán pont ez a nyitja a dolognak? Utánajártunk!

A menta jótékony hatásai
Mojito, menta tea, egy frissítő limonádé. Ha csak ezekre gondolunk, máris nyár hangulatunk lesz. Azt tudtátok, hogy azon túl, hogy finom, a menta bizony hasznos kis fűszernövény? El is mondjuk, hogy miért.

Lehet-e növényi étrenden a gyerek?
Pár évvel ezelőtt még biztosan minden táplálkozási szakértő ellenezte volna, hogy egy gyerek növényi étrenden cseperedjen fel. Azóta azonban megannyi tanulmány és szakember bizonyította, hogy nagyon is elképzelhető a vegán táplálkozás fenntartása a kicsik esetében is.

Ezért ajánlom az időszakos böjtölést
Az intermittent fasting, vagyis magyarul az időszakos böjtölés lassan egy hónapja része a mindennapjaimnak. Mint sokan mások, én is elengedtem magam az elmúlt egy évben, és egy olyan tartható megoldást kerestem, ami az egész testemre és az ételekkel való kapcsolatomra kihat. Nekem ez lett az időszakos böjtölés.

A cukor a mumus vagy az önkontroll hiánya? – avagy mennyi édeset ehet a gyerek
A cukor sok negatív jelzőt és nevet kapott már az évek során, ilyen például az édes méreg. De valóban az lenne? Miért káros a túlzott fogyasztása, és miért kerüljék a gyerekek, ezekre kerestük a választ.

Fényvédelem – több mint esztétikai kérdés
„Kerülni, felöltözni, bekrémezni”* – Így szól Dr. Yael Adler német bőrgyógyász felszólítása Bőrügyek című könyvében, utalva a megfelelő fényvédelem többféle aspektusára. De mi történik, ha imádod a napot és a szabadtéri eseményeket?

Az örök ellenség: a cellulit, avagy a narancsbőr
Nagyon kevés nő van-aki mégis, azt pedig utálom-akin nem fedezhető fel, legalább egy kevéske cellulitisz, vagy más néven narancsbőr. De mitől alakul ki ez makacs és zavaró bőrhiba, és az esztétikai deficiten túl, akadnak-e egészségügyi problémák is vele? Olvass tovább!

Hogyan védhetem meg a gyerekemet a napégéstől?
A napégéstől való védelem nemcsak a nyári napsütéses napokon, hanem az egész év folyamán fontos. Hiszen az UV-sugarak a hűvösebb és felhős időjárás esetén is jelen vannak, visszaverődnek olyan felületekről, mint a víz, a homok vagy a hó.

Miért nem szeret sportolni a gyerekem?
A gyermekek mozgásra való motiválása időnként problémás lehet. Mai cikkünkben ehhez hoztunk különböző tippeket, amik talán arra is rámutatnak, hogy mi magunk miért szerettünk vagy miért nem szerettünk sportolni gyerekként.

Tények és tévhitek a méhszájsebről – az én történetem
Több mint 5 évvel ezelőtt, amikor először jelentkeztek a tünetek nálam, nem is tudtam, hogy mi fán terem a méhszájseb. Több év kellett, mire orvosilag is igazolták, hogy mi a bajom. Mielőtt megkaptam végre a diagnózist, számtalan hullámvölggyel és kétségbeeséssel teli év volt a hátam mögött.

Ingyenes sportprogramok diákoknak Eplényben és Budapesten
Ingyenes sport- és szabadidős programokat indítanak általános iskolás diákok számára Eplényben és Budapesten május 3-tól.

A méz jótékony hatásai
Azt régóta tudjuk, hogy a méheknek mennyire fontos szerepük van abban, hogy az ökoszisztéma megfelelően működjön. A méz pedig, amit nekik köszönhetünk, önmagában is nagyon hasznos és egészséges. Nézzük, melyek ezek a jótékony hatások.

Boxology, a biztosíték a stresszmentes menstruációra
2021 februárjában indult útnak Magyarország egyetlen menstruációs előfizetői doboza, a Boxology. A koncepció Krámer Szilvi, konferencia szervező nevéhez fűződik, akinek küldetése, hogy egy nő se találja magát abban a kínos helyzetben, hogy pont nincsen nála betét, mikor kellene.

Super Size Me 3 – Dani tesztel
2003-ban egy amerikai férfi úgy határozott, ráadásul önszántából, mindenféle külső kényszer nélkül, hogy egy hónapon keresztül csakis a McDonald’s ételeit fogja enni. Ez önmagában még nem hír, még kevésbé cikkértékű. Tesztjét azonban kamerákkal rögzítette, a nyersanyagot megvágta, majd prezentálta a nagyérdeműnek 2004-ben „Super Size Me” címmel.

Ezeknek az alapítványoknak segíthetünk az egészségügyben
Az ember életében az egészség a legfontosabb. Belegondolni sem tudunk, milyen nehézséget jelenthet az, ha a mindennapokat egy betegség befolyásolja. Éppen ezért hoztunk most négy alapítványt, akiket bárki támogathat, hogy segítse a betegek küzdelmeit.

Spirulina, Maca, Acai, Camu camu.. eszik vagy isszák?
Hangzatos nevek, igaz? Annyit elárulunk, ezek nem divatmárkák, hanem élelmiszerek. A legelterjedtebb szuper poroknak jártunk utána, mire használhatjuk és egyáltalán kell-e fogyasztanunk ezeket?

Ki kell hozni a sötétségből a fényt – Julcsi 40 napos alternatív jógaböjtje
Oké, tudom, hogy kicsit sok lehet a cím, de a cikkben igyekeztem nem csak spirituális oldalról megfogalmazni, hogy mi történt velem az elmúlt 40 napban és azóta. Lesz szó az egészségemről és a rutinjaimmal kapcsolatos tapasztalásokról is.

Amit a medvehagymáról tudni érdemes
A tavasz hírnöke a hóvirág mellett a medvehagyma, ami szintén nagyon korán előbújik már. Ez a kis zöld levelű növény pedig nem csak ízében hasonlít a fokhagymára, hanem az egészségre gyakorolt hatásában is.

Férfiaknak szükséges szűrővizsgálatok
Bár a szűrővizsgálatok hallatán előbb jutnak eszünkbe a nők, az egészség mindenkinek fontos. Ezért akármilyen kellemetlen is ellenőrzésekre járni, alkalmanként muszáj megtenni, elővigyázatosságból. Összeszedtük melyek ezek a fontos vizsgálatok.

Túlzásba lehet vinni a vitaminfogyasztást?
Folyton azt halljuk, hogy mennyire fontos a vitaminok szedése és pótlása, amivel kár is lenne vitatkozni. Azonban arra is oda kell figyelni, hogy mit és mivel, illetve milyen mennyiségben szedünk, ugyanis lehet, hogy pont ártunk magunknak.

Az esztétikai beavatkozások pszichés oldala – interjú Szászi Beáta pszichológussal
Szászi Beáta pszichológus a szépészeti eljárások pszichológiai oldalával foglalkozik. Munkája során a páciensek lelki hátterét vizsgálja az operációk előtt és után. Az esztétikai beavatkozások okairól és következményeiről beszélgettünk vele.

Miért fontos a férfiak hormonális ciklusát megismernünk?
Azt már tudjuk, hogy a nőknek hónapig tartó hormonális ciklusuk van, és hogy ez milyen hormonális változásokkal jár. Az viszont az már kevésbé terjedt el a köztudatban, hogy a férfiaknak is van hormonális ciklusa, viszont nekik 24 órás, amit a tesztoszteronszint ingadozásával tapasztalnak.

A sportolás jótékony hatása a testre és a lélekre
A sportnak elképesztően nagy hatása van a mindennapi életünkre és egészségünkre. Nem csak rutint ad, hanem egy jól működő immunrendszert is. Cikkünkben ezeket a fizikai és mentális előnyöket vesszük sorra, hogy neked is meghozzuk hozzá a kedved!

Sportolj otthon – mozgáspercek
Tudom, a legtöbb ember számára, ahogy nekem is, elég nyögvenyelős az otthoni sportolás. Vagyis pontosabban az, hogy rá vedd magad. De próbáld meg a jó oldalát nézni: most a lakásod egyszerre munkahely és edzőterem is, és nem kell félned, hogy lekésed az edzést.

Menstruációs szegénység itthon
Amikor a menstruációs szegénységre gondolunk, akkor a legtöbb esetben valami nagyon elmaradott vagy mélyszegénységben élő afrikai törzsre, de legalábbis távoli országra gondolunk. Pedig ez a probléma nincs is olyan messze, mint hinnénk.

A napfény jótékony hatásai
Azt hiszem, senki nem fog velem vitatkozni, ha azt írom, egy egészen kemény év van mögöttünk. Sőt, még most is tart. De egy dolog javulni látszik: az időjárás. Mégpedig pozitív irányba: a nap egyre többet süt, és egyre később nyugszik le.

Súlykontroll kisokos bónusz
Már most előrebocsátom, hogy nem célom súlykontrollról szóló cikksorozatomat amolyan Kispál és a Borzosan konstans feloszlatni és újjáéleszteni csak még egy utolsó, de eskü utolsó felvonás erejéig, így rögtön a kezdőmondattal megígérem, hogy becsszó ez a bónuszrész lesz a témakör hattyúdala.

A női test működése: a fehér folyás
Mindannyian találkozunk életünk során a fehérfolyás fogalmával, amitől alapvetően nem kell megijednünk, hiszen bizonyos mértékig teljesen normális, sőt szükséges dolog. Mégis sokan titkoljuk, kínosnak érezzük.

Női egészség-mire figyelj oda
A női lét számos csodája mellett, bizony sok fronton kell figyelni magunkra, hogy egyben tartsuk a „gépezetet”. Elég egy kis stressz, egy apró hormon nem megfelelő működése és máris borul minden. A ciklusunk és az ezt támogató szervek csodás összhangban működnek, amelyet megannyi módon tudunk támogatni.

Súlykontroll kisokos 4. rész
Negyedik, egyben utolsó részéhez érkezett súlykontrollról szóló szakdolgozat-terjedelmű cikksorozatom. Az első három, leginkább súlyvesztés köré épülő felvonással ellentétben a záróetapban az egész folyamat legfontosabb és egyben legnehezebb fázisáról, az újonnan elnyert forma, testsúly, derékbőség vagy bicepszméret megtartásáról szeretnék néhány keresetlen szót ejteni.

Súlykontroll kisokos 3. rész
Súlykontrollról szóló eposzi hosszúságú sorozatom első két részében az életmódváltással kapcsolatos alapok áttekintését a rugalmas diéta reményeim szerint még befogadható és feldolgozható terjedelmű jellemzése követte.

Beteges egészségmánia: az ortorexia nyomában
Mindenkinek van egy olyan ismerőse, de még az is lehet, hogy te magad vagy az, aki dobozszám eszi a vitaminokat, étrendkiegészítőket, minden hozzávalója egy ebédhez bio, és ha meglát egy Big Mac-et a közelében kétszer keresztet vet. Nyilván ez sarkítás, de mégis hol húzódik az egészségre való törekvés normál határa, és honnantól beteges ez a folyamat?

Súlykontroll kisokos 2. rész
Súlykontrollról szóló cikksorozatom első, az életmódváltás nagy általánosságait kutyafuttában átszelő részében igyekeztem minél átfogóbb képet festeni a rendelkezésre álló lehetőségek tárházáról. Számomra a változásra való hajlandóság bő egy éve ért cselekvőképességgé.

Minden, amit nem mertél megkérdezni a nőgyógyásztól
Nőgyógyászhoz járni nem épp kellemes, ezt leszögezhetjük, főleg, ha nem bízunk az orvosunkban. Pedig, ha tetszik, ha nem, évente legalább egyszer illik elmenni hozzá, ha nincs más panaszunk a rákszűrés miatt.

Súlykontroll kisokos 1. rész
Általános érvényű, évről-évre megfigyelhető tendencia az edzőtermekben, hogy a január elejére jellemző heringparty februárra nagyjából teljesen elhal. Az újévi fogadalmaikat teljesítők egy része pár hét után ráun vagy belefárad a nyári strandforma hajszolásába, elhatározni ugyanis, hogy nem megyünk többet egy Meki közelébe sem egészen más, mint ténylegesen nem menni többet Meki közelébe.

Applikációk a fókuszálás segítésére – Nem vicc! Működnek.
Csak rákattintok erre a weboldalra, aztán folytatom a munkám. Hoppá, eltelt az egész nap. Na de mivel? Hasznos, bár inkább haszontalan platformok böngészésével. Ha neked is ismerős ez a pár sor, kattints a megoldásért!

Mi a baj a gluténnel? Érvek és ellenérvek
Szinte minden évben jön valami új hóbort, hogy most éppen mi superfood, mi káros, egyáltalán mit szabad és mit tilos enni. Az egyik ilyen mumusnak kikiáltott hozzávaló a glutén, amelyre elég sokan érzékenyek is.

15 százalékkal többen bicikliztek Budapesten tavaly, mint egy évvel korábban
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 százalékkal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben.

Újévi rutinok a lelki egészségért
A hétköznapi mókuskerékben mindannyiunknak szüksége van egy kis kikapcsolódásra, hogy lelki épségünket is megóvjuk, töltekezzünk. Megmutatom nektek, én milyen rutint alkalmazok ehhez.