fbpx
fehérjeporok

Fehérjeporok, proteinek: ellenség vagy barát?

Ma már számtalan reklám jön szembe velünk, ahol sportolók, testépítők promotálnak különböző fehérjeporokat, amik azt ígérik segítik a fogyást és az izmok építését. Sokan óva intenek a túlzott fogyasztásuktól, mások pedig esküsznek rá. Mi az igazság?

Tovább olvasok >>
tej

Mi a baj a tejjel?

Ma már szinte mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki laktózérzékeny, vagy esetleg ő maga az. Sokan óva intenek a tejtermékek fogyasztásától, mások túlzásnak érzik a kerülését. De mi az igazság?

Tovább olvasok >>
boldogság

A boldogság hatása az egészségre

Bizonyára te is észrevetted, hogy ha boldog vagy, olyan, mintha semmi sem állíthatna meg, mintha kicsattannál az egészségtől, és úgy érzed, bármire képes vagy. Ugyanis a boldogság során felszabaduló hormonok képesek hatni az egészségünkre.

Tovább olvasok >>
egészség

Őrizd meg az egészséged a nyaralás alatt is

Vakáció során hajlamosak vagyunk félretenni az egészségünket, és csak menni az árral. Ami egyrészről teljesen jogos, másrészről viszont érdemes az apró dolgokra azért mégiscsak odafigyelni. Sőt, bizonyára sokan aggódnak is kicsit a vírushelyzet miatt. Segítünk!

Tovább olvasok >>
egészséges fehérnemű

Milyen az egészséges női fehérnemű?

Fehérneműt vásárolni egészen fáradalmas lehet, tekintettel a sok lehetőségre. Mert a rengeteg típus – csakhogy párat említsek, francia, tanga, boyshort vagy bikini – mellett, többféle anyag, köztük pamut, csipke, poliészter közül is választani kell. De vajon melyik a legegészségesebb?

Tovább olvasok >>
sport, zene

A zene hatása a sportteljesítményre

Friss házasként életem azon ritka szakaszának egy újabb állomására érkeztem, amikor nosztalgiával gondolok vissza mindarra, amit magam mögött hagytam, és várakozással azokra az ismeretlenekre, amik még előttem állnak.

Tovább olvasok >>
agykontroll

Az agykontroll hatása az egészségre

Nyilván mindenki hallott már arról, hogy a gondolatnak teremtő ereje van. A sok negatívitás pedig akár a rosszat is bevonzhatja. Persze, ebben nem mindenki hisz. Mi azért kicsit jobban utána jártunk az agykontrollnak, amit már nagyon sokan alkalmaznak, akár gyógyításra is.

Tovább olvasok >>
szúnyogcsípés

Házi praktikák szúnyogcsípésre

Kevés bosszantóbb része akad a nyárnak, mint ezek a zümmögő vérszívók, akik az éj leple alatt támadnak, és csúnya nagy, viszkető puklikat hagynak maguk után. Igen, a szúnyogcsípésről beszélek. Nézzük, mivel enyhíthetjük!

Tovább olvasok >>
bőrápolás tévhit baki

7+1 bőrápolási baki – így kerüld el őket!

Baráti beszélgetések, szakmai tanácsadások során egyaránt találkozom olyan bőrápolási hiedelmekkel, amik ahelyett, hogy támogatnák, inkább gátolják a szép és egészséges bőr elérését. Kovács Regina, bőrápolási tanácsadó-kozmetikus ír ezekről a tévhitekről.

Tovább olvasok >>
menta

A menta jótékony hatásai

Mojito, menta tea, egy frissítő limonádé. Ha csak ezekre gondolunk, máris nyár hangulatunk lesz. Azt tudtátok, hogy azon túl, hogy finom, a menta bizony hasznos kis fűszernövény? El is mondjuk, hogy miért.

Tovább olvasok >>
növényi étrend

Lehet-e növényi étrenden a gyerek?

Pár évvel ezelőtt még biztosan minden táplálkozási szakértő ellenezte volna, hogy egy gyerek növényi étrenden cseperedjen fel. Azóta azonban megannyi tanulmány és szakember bizonyította, hogy nagyon is elképzelhető a vegán táplálkozás fenntartása a kicsik esetében is.

Tovább olvasok >>
időszakos böjtölés

Ezért ajánlom az időszakos böjtölést

Az intermittent fasting, vagyis magyarul az időszakos böjtölés lassan egy hónapja része a mindennapjaimnak. Mint sokan mások, én is elengedtem magam az elmúlt egy évben, és egy olyan tartható megoldást kerestem, ami az egész testemre és az ételekkel való kapcsolatomra kihat. Nekem ez lett az időszakos böjtölés.

Tovább olvasok >>
narancsbőr

Az örök ellenség: a cellulit, avagy a narancsbőr

Nagyon kevés nő van-aki mégis, azt pedig utálom-akin nem fedezhető fel, legalább egy kevéske cellulitisz, vagy más néven narancsbőr. De mitől alakul ki ez makacs és zavaró bőrhiba, és az esztétikai deficiten túl, akadnak-e egészségügyi problémák is vele? Olvass tovább!

Tovább olvasok >>
sport

Miért nem szeret sportolni a gyerekem?

A gyermekek mozgásra való motiválása időnként problémás lehet. Mai cikkünkben ehhez hoztunk különböző tippeket, amik talán arra is rámutatnak, hogy mi magunk miért szerettünk vagy miért nem szerettünk sportolni gyerekként.

Tovább olvasok >>
méz

A méz jótékony hatásai

Azt régóta tudjuk, hogy a méheknek mennyire fontos szerepük van abban, hogy az ökoszisztéma megfelelően működjön. A méz pedig, amit nekik köszönhetünk, önmagában is nagyon hasznos és egészséges. Nézzük, melyek ezek a jótékony hatások.

Tovább olvasok >>
super size me

Super Size Me 3 – Dani tesztel

2003-ban egy amerikai férfi úgy határozott, ráadásul önszántából, mindenféle külső kényszer nélkül, hogy egy hónapon keresztül csakis a McDonald’s ételeit fogja enni. Ez önmagában még nem hír, még kevésbé cikkértékű. Tesztjét azonban kamerákkal rögzítette, a nyersanyagot megvágta, majd prezentálta a nagyérdeműnek 2004-ben „Super Size Me” címmel.

Tovább olvasok >>
vizsgálat

Férfiaknak szükséges szűrővizsgálatok

Bár a szűrővizsgálatok hallatán előbb jutnak eszünkbe a nők, az egészség mindenkinek fontos. Ezért akármilyen kellemetlen is ellenőrzésekre járni, alkalmanként muszáj megtenni, elővigyázatosságból. Összeszedtük melyek ezek a fontos vizsgálatok.

Tovább olvasok >>
sportolj otthon

Sportolj otthon – mozgáspercek

Tudom, a legtöbb ember számára, ahogy nekem is, elég nyögvenyelős az otthoni sportolás. Vagyis pontosabban az, hogy rá vedd magad. De próbáld meg a jó oldalát nézni: most a lakásod egyszerre munkahely és edzőterem is, és nem kell félned, hogy lekésed az edzést.

Tovább olvasok >>
menstruációs szegénység

Menstruációs szegénység itthon

Amikor a menstruációs szegénységre gondolunk, akkor a legtöbb esetben valami nagyon elmaradott vagy mélyszegénységben élő afrikai törzsre, de legalábbis távoli országra gondolunk. Pedig ez a probléma nincs is olyan messze, mint hinnénk.

Tovább olvasok >>
napfény

A napfény jótékony hatásai

Azt hiszem, senki nem fog velem vitatkozni, ha azt írom, egy egészen kemény év van mögöttünk. Sőt, még most is tart. De egy dolog javulni látszik: az időjárás. Mégpedig pozitív irányba: a nap egyre többet süt, és egyre később nyugszik le.

Tovább olvasok >>
súlykontroll

Súlykontroll kisokos bónusz

Már most előrebocsátom, hogy nem célom súlykontrollról szóló cikksorozatomat amolyan Kispál és a Borzosan konstans feloszlatni és újjáéleszteni csak még egy utolsó, de eskü utolsó felvonás erejéig, így rögtön a kezdőmondattal megígérem, hogy becsszó ez a bónuszrész lesz a témakör hattyúdala.

Tovább olvasok >>
női egészség

Női egészség-mire figyelj oda

A női lét számos csodája mellett, bizony sok fronton kell figyelni magunkra, hogy egyben tartsuk a „gépezetet”. Elég egy kis stressz, egy apró hormon nem megfelelő működése és máris borul minden. A ciklusunk és az ezt támogató szervek csodás összhangban működnek, amelyet megannyi módon tudunk támogatni.

Tovább olvasok >>
súlykontroll

Súlykontroll kisokos 4. rész

Negyedik, egyben utolsó részéhez érkezett súlykontrollról szóló szakdolgozat-terjedelmű cikksorozatom. Az első három, leginkább súlyvesztés köré épülő felvonással ellentétben a záróetapban az egész folyamat legfontosabb és egyben legnehezebb fázisáról, az újonnan elnyert forma, testsúly, derékbőség vagy bicepszméret megtartásáról szeretnék néhány keresetlen szót ejteni.

Tovább olvasok >>
súly

Súlykontroll kisokos 3. rész

Súlykontrollról szóló eposzi hosszúságú sorozatom első két részében az életmódváltással kapcsolatos alapok áttekintését a rugalmas diéta reményeim szerint még befogadható és feldolgozható terjedelmű jellemzése követte.

Tovább olvasok >>
ortorexia

Beteges egészségmánia: az ortorexia nyomában

Mindenkinek van egy olyan ismerőse, de még az is lehet, hogy te magad vagy az, aki dobozszám eszi a vitaminokat, étrendkiegészítőket, minden hozzávalója egy ebédhez bio, és ha meglát egy Big Mac-et a közelében kétszer keresztet vet. Nyilván ez sarkítás, de mégis hol húzódik az egészségre való törekvés normál határa, és honnantól beteges ez a folyamat?

Tovább olvasok >>
súlykontroll

Súlykontroll kisokos 2. rész

Súlykontrollról szóló cikksorozatom első, az életmódváltás nagy általánosságait kutyafuttában átszelő részében igyekeztem minél átfogóbb képet festeni a rendelkezésre álló lehetőségek tárházáról. Számomra a változásra való hajlandóság bő egy éve ért cselekvőképességgé.

Tovább olvasok >>

Súlykontroll kisokos 1. rész

Általános érvényű, évről-évre megfigyelhető tendencia az edzőtermekben, hogy a január elejére jellemző heringparty februárra nagyjából teljesen elhal. Az újévi fogadalmaikat teljesítők egy része pár hét után ráun vagy belefárad a nyári strandforma hajszolásába, elhatározni ugyanis, hogy nem megyünk többet egy Meki közelébe sem egészen más, mint ténylegesen nem menni többet Meki közelébe.

Tovább olvasok >>
életmódváltás

Ne diétázz, válts életmódot

Számtalan sikertelen, vagy tiszavirág életű diéta áll a hátad mögött? Teljesen megértelek. Én is azok közé tartoztam sokáig (és még most is csak az út elején járok), akik hatalmas erővel vetették bele magukat a diétába, aztán pont ekkora erővel faroltak is ki belőle egy idő után.

Tovább olvasok >>
ünnep

Maradj egészséges a két ünnep között is

Karácsony előtt mindenki az ünnepekre készül, majd miután eltelt, hirtelen az újévre fókuszálunk. De mi van a december 26 és 31 közötti időszakkal? Ritkán foglalkozunk ezzel a pár nappal, pedig ilyenkor is ugyanannyira fontos az egészségünk, mint az év többi napjában.

Tovább olvasok >>
aviva

Mire jó az Aviva módszer

Manapság egyre inkább kezdünk visszatérni a természethez és ilyen jellegű módszerekkel gyógyítani a különböző betegségeket, vagy legalább szinten tartani egy jó állapotot.

Tovább olvasok >>

A vörösbor jótékony hatása

A sötét színű szőlő zúzásával és erjesztésével készült vörösborokat hosszú évek óta tanulmányozzák, és több tudományos cikk, illetve táplálkozási szakember alátámasztotta, hogy mértékkel való fogyasztása

Tovább olvasok >>
endometriózis

Endometriózis: nem hiszti

„Jaj, ne hisztizz már, ennyire nem fájhat”- hangzik el sokszor férfiak, de meglepő módon legalább annyiszor nők szájából is, ha a menstruációs fájdalmakról beszélünk. Én

Tovább olvasok >>
jóga

Amit a jógától kaptam

Bár régóta érdekelt ez a keleti bölcselet, mégis úgy igazán januártól kezdtem el gyakorolni a jógát. Eleinte stresszoldó gerincjógára jártam a Mandala Jógastúdióba, majd következett

Tovább olvasok >>

Mit tehetsz az alvászavar ellen

Az alvászavarok mögött rengeteg tényező áll. Okot adhatnak álmatlan éjszakákra a gyerekeid, a munkahelyi feladataid, a magánéleti problémáid, vagy emlékképek, illetve aggályok, hogy biztosan lezártad-e

Tovább olvasok >>