fbpx
kor

A kor tényleg csak egy szám?

“Mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát!” Szokták hangoztatni és egy bizonyos pontig én is egyetértek ezzel. Nem kívánom támogatni a napjainkra elterjedt fiatalságkultuszt, de nem tudomást venni az idő múlásáról könnyelműség lenne

Tovább olvasok »

Az ihletettség állapota ajándék

Különleges élmény, amikor átszellemülhetek, és az ihletettség tiszta jelenlétéből, kapcsolódásából valami igaz, konstruktívan ható nyilvánulhat meg rajtam keresztül. Úgy érzem, az ihletettség állapotán áldás van, ez az élmény számomra spirituális.

Tovább olvasok »

Értekezés a spiritualitásról

Spiritualitás… sokaknak misztikus, másoknak kézzelfogható. Van, akit a hideg ráz ki a szó hallatán, van akit megnyugtat. Ahányan vagyunk, annyifélét gondolunk róla, ahogyan az e havi téma nagyköveteinek tollából is olvashattuk.

Tovább olvasok »
Sadhguru

Spirituális vezetőink: Sadhguru 

Sadhguru, azaz civil nevén Jagadish Vasudev indiai guru immáron 40 éve oktat jógát, és munkálkodik a spiritualitás jegyében. Hazájában több kitüntetést is elnyert a társadalmi jóléthez való hozzájárulásáért.

Tovább olvasok »
újságíró

Egy újságíró vallomásai

Biztosan te is olvasol legalább egy cikket egy nap. De belegondoltál már abba, hogy milyen érzés az újság másik oldalán lenni? Elmesélem, milyen gondolatok kavarognak bennem az írás kapcsán.

Tovább olvasok »
trailbeaker

TRAILBREAKER: az első, aki utat vág

„Trailbreaker”- ezt mondják szános berkekben az elsőre, aki utat vág a friss hóban. Én 2019 szeptemberében elindultam kiásni a magam útját, melyet csak remélni tudtam (tudok), hogy elvezet valahová, hogy közelebb jutok ahhoz a Judithoz, akinek születtem, és aki a lelkem mélyén él. Ahhoz az emberhez, aki valójában én vagyok.

Tovább olvasok »
szabad

Úton egy szabadabb élet felé

Mindannyian vágyunk a szabadság élményére, sőt egy igazi szabad életre, ami nem csak átmeneti, hanem tartós. Azonban a szabadság fogalma, amit általában gondolunk róla és hozzá társítunk, ezáltal amire vágyunk: illúzió, mítosz. De milyen lehet a valódi szabadság?

Tovább olvasok »
el camino

El Camino a női oldalról

Egy külső-belső fájdalommal teli zarándokút lebilincselő történetét meséli el a cikk szerzője, Magasházi Virág, aki minden őszinteségével ír az El Camino útjáról. Ahogyan ő fogalmaz: eltérés a megszokottól – női életérzés koszosan, büdösen, szőrösen.

Tovább olvasok »
mese

Mesék nem csak gyerekeknek

Ahogy felnövünk, egyre kevesebb mesét nézünk, maximum ha a saját gyerkőceink kényszerítenek rá. Pedig nagyon sok olyan mese létezik, amely sokkal inkább szól nekünk, felnőtteknek. Ezekből hoztunk párat.

Tovább olvasok »
magány

Különös barát a magány

Még nyáron lapozgattam Az elveszett lélek című könyvet, amit egyik barátnőm polcáról emeltem le. A történet egy folyton utazó üzletemberről szólt, aki miután a következő idegen országban ébredt, belenézett a tükörbe, és nem emlékezett arra, hogy ki ő.

Tovább olvasok »
család

Így tartsd össze a családot az ünnepek után is

Biztos vannak, akik megkönnyebbülten sóhajtottak, hogy vége az ünnepi felhajtásnak és a rokonlátogatásnak. Ám érdemes lehet elgondolkodni, nem lenne jó, ha nem csak pár napig tartana a nagy szeretet? Hoztunk pár tippet, hogyan legyen rendszeresebb a családi együttlét.

Tovább olvasok »
lidl zöldáram

100%-ban zöldáramra állt át a Lidl

A Lidl Magyarország számára stratégiai jelentőségű a fenntartható működés, a minél hatékonyabb erőforrás-felhasználás. Klímavédelmi programjai újabb fontos intézkedéssel bővült: 2022 január 1-jétől teljes üzlethálózatában, logisztikai központjaiban és irodaházában 100%-ban megújuló erőforrásból származó áramot használ.

Tovább olvasok »
értékel

Rami évet értékel

Tudom, most biztos te is legyintettél egyet, hogy már megint egy évértékelő, tele unalmas gondolatokkal. Mégis fontosnak tartom a visszatekintést személyes és üzleti életben egyaránt. Akit érdekel a magazin, meg esetleg kicsit én is, neki jó olvasást.

Tovább olvasok »
régi

Miért hiányzik a régi?

Őszintén nem gondoltam volna pár évvel ezelőtt, hogy ennyire hektikus lesz az egészen addig kiszámítható életem. Pár hónapja még Norvégiára készültem teljes gőzzel, most pedig már Németország egy gyönyörű részén kezdeném újra a nem is tudom éppen merre tartó életemet.

Tovább olvasok »
karácsony

Elmúlt karácsonyok – Gwendolyn Tussaud írása

– Anya, ti hogyan ünnepeltétek a karácsonyt, amikor gyerek voltál? – Az idősebb nő nem nagyon tudta, hogy két tíz év körüli csemetéje honnan szedte most ezt a kérdést, de a válasz adást mégsem akarta ellógni, hiszen mindig is azt mondta a gyerekeknek, hogy szinte mindent meg lehet beszélni őszintén.

Tovább olvasok »
karácsonyi csoda

A karácsonyi csoda – Studencz Katalin írása

A hideg, hirtelen jól megcsapta az arcomat, mikor anyuval szánkózni indultunk. Már sötétedett, de a hó ragyogása kivilágította az utcákat. Itt-ott a karácsonyfák elővillantak a függönyök mögül, s én csodálkozva kukucskáltam át az ablaküvevegen keresztül.

Tovább olvasok »
ajándék

5 tipp szülőknek a karácsonyi ajándék kiválasztásához

Az ajándékozás a feltétel nélküli szeretet kifejezőeszköze, éppen ezért a szülők számára gyakran fejfájást okozhat, mit tegyenek a fa alá, ami méltóképp kifejezi ezt az érzést. A Mindennapi Pszichológia Magazin (MIPSZI) főszerkesztője, dr. Tárnok Zsanett klinikai szakpszichológus az alábbiakban öt tippet ad ehhez.

Tovább olvasok »
karácsony

Julcsinak a karácsony

A tegnapi Advent második vasárnapjával és a mai Mikulás nappal már nem igazán tudunk kibújni az ünnepi készülődés alól. Éppen ezért, felelevenítem nektek az eddigi legkedvesebb karácsonyi pillanataimat, hogy velem együtt hangolódhassatok.

Tovább olvasok »
béke, meditáció

Lelked éke a benned élő béke, éltesd

Különösen fontos és meghatározó számomra a relaxációval, meditációval és képekkel, szimbólumokkal való találkozás. A fentiek nem csupán módszerek, hanem támogatók, melyek a legfontosabb felismeréseimet, fejlődésemet és látásmódomat inspirálták a maguk szelíd és szeretetteljes módján.

Tovább olvasok »
felelősség

Miért nehéz a felelősségvállalás?

Folyton kibújnál a felelősség alól? A döntéshelyzet gondolatától is kiráz a hideg? Azt mondják, a felnőttség egyik alapfeltétele, hogy felelősséget vállalunk a döntéseinkért, sőt, akár másokért is. De miért ilyen nehéz ide eljutni?

Tovább olvasok »
szedd magad

A szedd magad farmok története

A koncepció, hogy civil emberek farmokra látogatnak el, ahol maguk szedhetik le a számukra tetsző terményeket, Amerikából indult. Mára pedig világszerte elterjedt kultúrája van. De lássuk, honnan indult a szedd magad történet!

Tovább olvasok »
kávé

Így kávéztok ti

Tudtad, hogy egy kiló Arabica kávé 15,33 kilogramm CO2-kibocsátásért felel? Ha velem együtt téged is meglepett ez a szám, olvass tovább, hogy fenntarthatóbbá váljon a kávéfogyasztási rítusod.

Tovább olvasok »
környezetbarát gyertya

Kedvenc környezetbarát gyertyáink

Ahogyan egyre rövidülnek a nappalok és délutánonként egyre hamarabb besötétedik, úgy kerülnek elő a szekrényből illatos gyertyáink. Elhoztuk nektek 5 kedvenc kézműves magyar márkánkat, kiknek termékeivel a Földet is óvjuk.

Tovább olvasok »
elengedés

Elengedés nélkül nincs változás

Az elengedést gyakran a gyásszal hozzuk párhuzamba. A gyászt pedig a halállal, szeretteink elvesztésével. Ennek ellenére ez egy sokkal szerteágazóbb jelenség. Más oldalról megközelítve, beépítve a mindennapjainkba pozitív kicsengése is lehet.

Tovább olvasok »
baba

GyereBaba Nap – a termékenységről, a termékenységért

Régóta gyermeket szeretnétek? Hiába próbálkoztok, mégsem jön össze a baba? A GyereBaba Nap rendezvényén a terméketlenségi téma kiváló szakemberei a legkülönfélébb nézőpontokból világítják meg az összefüggéseket, közösen segítenek, hogy az érintettek megtalálják a legrövidebb utat a babához!

Tovább olvasok »
ölelj meg

Újabb két kötettel bővült az Ölelj meg!-sorozat

Shona Innes könyvei kisgyerekeknek segítenek megbirkózni a felnőttek számára is nehezen emészthető kérdésekkel. A család és az elmúlás után a két új kötet ezúttal a rosszkedvről, valamint a gondolatokról szól és arra tanítja a kicsiket, mit tehetnek, hogy elűzzék az aggodalmakat, és hogyan tudják ápolni és rendezni gondolataik kertjét.

Tovább olvasok »
mese

Gyerekkorom kedvenc meséi

Akik a 90-es években születtek, mint jómagam, ők nagy valószínűséggel emlékezni fognak ezekre a mesékre, és kellemes vagy éppen szemetrángató érzéseket hoznak majd felszínre bennük.

Tovább olvasok »
kamasz

Kamaszodik a gyerekem! – Mit tegyek?

A tinédzser évek nem csak fizikailag, hanem érzelmileg és intellektuálisan is intenzív változás időszakát jelenti. Nem meglepő, hogy sok család számára ez az időszak zűrzavarral jár. Ebben a cikkben hoztunk pár tippet tinédzserkori gyermekek neveléséhez.

Tovább olvasok »
közlekedés

A zöld közlekedés forradalma elkezdődött!

Habár folyamatosan küzdünk a klímaváltozás következményeivel, a különböző fejlesztések a közlekedésben adnak némi okot az optimizmusra is. A káros gázkibocsátás csökkentése az autók esetében már zajlik, a közeljövőben pedig megkezdődik a repülőgépeknél.

Tovább olvasok »

Kihívások esszenciája 2. rész

Február óta Európa és Norvégia északi csücskében dolgoztam, egy kempingben, először még csak két – három órát alamizsnáért (hozzátéve, hogy ez egyenlő volt az otthoni jogászi, 8 órás béremmel), aztán májustól már teljes állásban.

Tovább olvasok »
mindenszentek

Kedvenc ünnepem a mindenszentek

A mindenszentek ünnepe gyerekként számomra az őszi szünet megkoronázását jelentette. Persze a karácsonyt is vártam, de nagyon szerettem az őszt, és lélekben azokkal lenni, akikkel már nem lehetünk.

Tovább olvasok »