fbpx
esküvő

Esküvő és a család-elvárások tengerében

„Hívd meg a Katikát is, mert mit fognak szólni”. Szinte biztos vagyok benne, hogy a legtöbb esküvőszervezésen átesett vagy éppen benne lévő pár hallotta már ezt a mondatot. Hogyan lehet megtalálni az egyensúlyt a család vágyai és a mi elképzeléseink között? Egyáltalán meg kell?

Tovább olvasok »
környezetbarát

Környezetbarát ajándékok gyerekeknek

Közeledik a húsvét, ezért a fenntarthatóság jegyében összeszedtük azokat a hazai kisvállalkozásokat, melynek webshopjaiban környezetbarát termékek közül válogathatunk. Ha tehetjük, vásároljunk tőlük, óvva ezzel is a Földet!

Tovább olvasok »
sztereotípia

Férfi sztereotípiák, amiket kikérek magamnak

„Csinálhatnánk azt, hogy te női, én pedig férfi napot tartok, és akkor vakulásig döglődhetnék a kanapén a képzelt tökeimet vakarászva.” – Ez volt barátnőm első felvetése, mikor közöltem vele, hogy egy cikk kedvéért kipróbálom, milyen megpróbáltatásokkal jár egy átlagos nő átlagos napja.

Tovább olvasok »
apa

Én mit kaptam az apukámtól?

A férfiak hónapját gyúrjuk most már egy ideje, és számos izgalmas dolgot tudhatunk meg róluk, a lelkükről és testükről egyaránt. De milyen hatással vannak ők ránk személyesen? Főleg a legelső férfi, akivel kapcsolatba kerülünk az életünk során: vagyis az apánk? Mesélek róla.

Tovább olvasok »
telefontok

Környezetbarát telefontok körkép

Akik régóta használnak különböző telefontokokat, jól tudják, hogy mennyi –főleg műanyag- szemetet termelnek vele, hiszen a folyamatos használattól gyorsan kopnak ezek a termékek, ezért viszonylag gyakran cseréljük őket. Íme néhány alternatíva rájuk!

Tovább olvasok »
mozaikcsalád

Mozaikcsalád- akiket a szeretet köt össze

Manapság egyre többször téma, hogy mit is jelent a család fogalma, mégis az egyetlen létező válasz szerintem, hogy család az, akiket mi annak érzünk. Ez sokkal inkább érzelmi, mintsem genetikai kérdés. Napjainkra egy több a mozaikcsalád is, de, hogy ez pontosan mit jelent és hogyan működik az cikkünkből kiderül.

Tovább olvasok »
online

Az online tér hatása a személyiségre

Sokszor beszélünk arról, hogy hogyan védjük meg a gyerekeket az online tér behatásaitól. Nehéz terep, hiszen ez még a legtöbb szülő számára is új. Azonban kevéssé foglalkozunk azzal, hogy ránk, felnőttekre milyen hatást gyakorol az online világban való létezés: mennyire alakul át a személyiségünk az arctalanságtól?

Tovább olvasok »
apa

Az apa szerepe egy gyerek életében

Míg a múltban az édesapa feladata főleg az anyagi biztonság megteremtése és karrierjének építése volt, napjainkra mégis egyre több apuka veszi ki jobban a részét a gyereknevelésből. Mai cikkünkben körbejárjuk, hogy mi az édesapák szerepe a gyerekei életében.

Tovább olvasok »
levegő

További településeken minősítették veszélyesnek a levegőt

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki térképén az előző napi tízhez képest már tizenöt település – Budapest, Százhalombatta, Salgótarján, Eger, Szolnok, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza, Oszlár, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, Hernádszurdok és Szentgotthárd – szerepel a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.

Tovább olvasok »
nő

Egy nő átlagos napja férfi szemmel

A gyengébbik nem tiszteletére szervezett tematikus hónapunk egyik záróakkordjaként megkíséreltem beváltani titkon minden férfi magassarkú cipők viselésével, szoknyák hordásával és szebbnél-szebb sminkek felvitelével kapcsolatos álmát.

Tovább olvasok »
döntés

Döntéseink pszichológiája

Pár évvel ezelőtt egy Szilvási Lajos könyvből ragadt meg bennem az a mondatrész, ami leegyszerűsítve úgy szólt, hogy „minden döntésünket vállalnunk kell”. Sokat gondolkodom azóta is ezen a mondaton, mert bár most könnyű volt legépelni, mégis mekkora súlya van.

Tovább olvasok »
házasság

Esküvőszervezés numero dos

Mivel a február 7-14 közti időszak a házasság hete, én pedig immáron második alkalommal vagyok kénytelen az esküvőnk szervezésével kapcsolatos teendők közt vergődni, így engem ért az a kétes megtiszteltetés, hogy egy pasi macsós szemszögéből számoljak be… bármiről, ami egy macsós pasi eszébe juthat az esküvőszervezés kapcsán.

Tovább olvasok »
halogatás

A halogatás pszichológiája

Talán mindenki számára ismerős fogalom a halogatás, hiszen életünk során egyszer biztosan tapasztaljuk az érzést, hogy valamit meg kellene csinálnunk, mégis tologatjuk. Utánajártunk mi áll e mögött, és hogyan változtathatunk rajta.

Tovább olvasok »
anya

Az anyaság és a karrier nem zárja ki egymást

Nagy ellentéteket szül a társadalmunkban mindaz, ha egy nő kisgyerek mellett dolgozik, és az is, ha nem. Sokan vélekednek úgy, hogy egy anya foglalkozzon a gyerekekkel, a pénzkeresést és a munka részét hagyja a párjára. De mi van akkor, ha az anya is önmegvalósítana?

Tovább olvasok »
házipraktikák

Házipraktikák sorozat 4. rész

Sárga folt a fehér pólón? Beszürkült ingek? Nincs olyan ember, aki ne találkozott volna ezekkel a problémákkal. Szerencsére számos környezetbarát házi praktika létezik, amellyel orvosolhatjuk ezeket, ráadásul a Földnek se ártunk, na meg a pénztárcánkat is kíméljük.

Tovább olvasok »
anya

Anyának lenni 24 órás munka

Ez nem egy panaszkodós cikk. Nem is a sajnálatra apellál, és nem kicsinyíti le az apák szerepét sem. Ez a cikk csupán egy emlékeztető, hogy van egy ’munka’ a világon, ami sokkal több elismerést érdemelne. Úgy hívják: anyaság.

Tovább olvasok »
Valentin-nap

Tudatos ajándékok Valentin-napra

A Valentin-nap egy Amerikából átvett ünnep, ami talán az egyik legmegosztóbb itthon. Sokan gondolják, hogy a szerelmet minden nap ünnepelni kell. Mások szerint viszont jó megemlékezni róla egy kijelölt dátumon. Nekik hoztunk ma tippeket, milyen tudatos ajándékkal lephetik meg kedvesüket.

Tovább olvasok »
házi praktikák

Házi praktikák sorozat 3. rész

Számomra mindig is a fürdőszoba takarítása volt a legkényesebb, és irigyeltem azokat, akiknek hosszan csillogó és vízkőmentes marad a csap és a tusoló vagy éppen a kád. Ráadásul az új lakás fürdője, az előző tulajoknak hála, hagyott némi kívánni valót maga után. Így olcsó, környezetbarát, de hatásos módszer után néztem.

Tovább olvasok »
otthonszülés

Otthonszülés: könnyebbség vagy életveszély?

Megosztó a kismamák között a kérdés, vajon az otthonszülés jó választás-e. Látszólag mégis egyre többen választják ezt a verziót, ami jelen járványhelyzetben talán érthető is, esetleg indokoltabb is, mint normál esetben. Nézzük a pro és kontra érveket!

Tovább olvasok »
babavárás

Boldog para, akarom mondani babavárást! – Bujdosó Krisztina írása

Talán nem állok messze az igazságtól azzal, ha azt mondom, hogy a gyermekvállalás az egyik legmegosztóbb, leginkább sokrétű kérdéskör, ami igazából sosem veszt az aktualitásából. Tapasztalattal vagy anélkül, de ez az a téma, amihez mindenki ért, mindenkinek megvan az a megkérdőjelezhetetlen gondolata vagy elképzelése és persze a saját véleménye.

Tovább olvasok »
újrakezdés

Az én újrakezdéseim: storytime

A január mindig valami újról szól: most lefogyok, egészségesebb leszek, párt találok. Egyszóval újrakezdem az életem. Mintha a decemberi és a januári énünk ég és föld lenne. Én is sokszor fogadkoztam, és hittem innentől minden más lesz. De lehet egycsapásra változni?

Tovább olvasok »
szobanövény

Hogyan éljék túl szobanövényeink a telet

A szobanövények szerelmeseinek rémálma a tél és a fűtésszezon beköszöntése. Persze azért van egy kis remény, hogy a növények átvészeljék ezt az évszakot is, csak szemfülesnek kell lennünk! Mutatjuk, hogyan menthetjük meg őket a pusztulástól.

Tovább olvasok »
szakítás után

Új Én – Újrakezdés szakítás után

Az új év számos meglepetést tartogathat. És bár a közösségi média azt sugallhatja, hogy minden karácsonyfa alá eljegyzési gyűrűt vagy kisbabát hozott a Jézuska, a Facebook saját felmérése szerint, az ünnepek előtt és alatt szakít a legtöbb pár.

Tovább olvasok »
fogadalmak

Hogyan tegyünk újévi fogadalmakat

Az újesztendő mindig valamiféle reménnyel tölt el minket, és december vége felé közeledve egyre többet hajtogatjuk, hogy „majd jövőre elkezdem ezt” vagy éppen „befejezem azt”. Aztán sokszor mégsem történik meg mindez. Utánajártunk, hogyan érdemes fogadalmakat tenni.

Tovább olvasok »
házi praktikák

Házi praktikák sorozat 1.rész

Az első problémakör, amivel saját tapasztalatból is találkoztunk nemrég, az a zsíros folt kiszedése egy ruhadarabból. Egy véletlenül lecsöppent pizzafeltét okozta nálam a bonyodalmat, ami ráadásul az új bézs felsőmön hagyott csúnya foltot. Hiába áztattam és mostam ki újból, amikor megszáradt, csak ott éktelenkedett a kis folt.

Tovább olvasok »

LUMBÁGOGO – Deák Tom írása

December 20. volt, péntek. Utolsó tanítási nap 2019-ben.
Az év végi kipurcanás és a másnaposság vett rá, hogy nyomasztó délutáni teendőimet hétfőre halasszam és inkább focizni menjek. Egyből jobban érzem magam.

Tovább olvasok »
ünnepek utáni depresszió

Ünnepek utáni depresszió okai és megoldások

Sokan egész évben erre a három napra várunk, ami aztán olyan gyorsan eltelik, mint egy pillanat. Számos szakirodalomban ismertetett ténnyel tudjuk alátámasztani az ünnepek utáni depressziót, amiket most mi is sorra vettünk a lehetséges megoldásokkal együtt.

Tovább olvasok »
különc

Különcként az ünnepi vacsorán

Sokunkkal előfordult már, hogy valamiért kilógtunk egy társaságból, különcnek éreztük magunkat. Ez az ünnepi összejöveteleken lehet akár eltérő életmód, étkezési szokás miatt is, ebben szeretnénk egy kis segítséget nyújtani.

Tovább olvasok »
hulladék

ITM: elfogadta az Országgyűlés a hazai hulladékgazdálkodási ágazat megújítását célzó törvénycsomagot

Magyarország újabb lépéssel került közelebb a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben foglalt célkitűzések eléréséhez, miután az Országgyűlés elfogadta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) törvénymódosítási javaslatát a hulladékgazdálkodás rendszerének megújítására – közölte az ITM kedden az MTI-vel.

Tovább olvasok »
ajándék

Ajándékötletek magyar alkotóktól

Vészesen közeleg a karácsony, de neked még mindig nincs ötleted, mivel ajándékozd meg szeretteidet? Rengeteg magyar dizájner, művész és vállalkozó van, akik csodaszép termékeket készítenek, mutatjuk a kedvenceinket!

Tovább olvasok »
megértés

A megértés művészete kapcsolatainkban

Hányszor érezzük azt, hogy nem értenek meg minket? Legyen az romantikus kötődés, vagy barátság. És fordítva, milyen sokszor nem értjük mi magunk, hogy a másik hogyan gondolhatja úgy a dolgokat, ahogyan. Ennek az okaira és a megoldásra voltunk kíváncsiak.

Tovább olvasok »
karácsonyi kiégés

Kerüld el a karácsonyi kiégést

Nem vicc, a karácsonyi kiégés tényleg létezik. Ebben az időszakban minden porcikád azért küzd, hogy téged összetartson, miközben te egyre inkább szétaprózódsz az ajándékok, takarítás, menü és munkahelyi feladatok között.

Tovább olvasok »
karácsonyfa

Környezetbarát karácsonyfa? Létezik!

A karácsony egyik legmeghatározóbb szimbóluma a karácsonyfa. Ennek díszítése hozza közel a családot, alá rejtjük el egymásnak kedveskedő ajándékainkat, és a társaságában telik majdnem minden egyes nap szentestétől, vízkeresztig. A karácsonyfa illata, külleme igazi meghittséget varázsol az otthonunkba.

Tovább olvasok »

Mi mindent kapunk a természettől

Egy természetben eltöltött nap sokszor felér akár egy hosszúhétvégés pihenéssel. Feltöltődünk, élményeket szerzünk, friss és tiszta levegőt lélegzünk be, és rácsodálkozunk a környezetünkben található szebbnél

Tovább olvasok »
meditáció

A meditáció gyógyító ereje

Egyre többször halljuk, hogy a meditáció mennyire hasznos a stresszes hétköznapokban, és hogy megannyi pozitív hatása van egészségünkre. Saját tapasztalataimon keresztül mutatom be nektek ezt

Tovább olvasok »