
Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel – könyvajánló
Ez a könyv az az alkotás, amihez nyúlok, mikor a lelkemnek szüksége van valamiféle magasabb erő útmutatására. Pedig nem is hiszek Istenben. Mégis úgy érzem, ezt a könyvet mindenkinek olvasnia kellene, mert rólunk szól.

Miért akarnak egyes tudósok komoly kutatásokat végezni az UFO-kkal kapcsolatban?
Az amerikai védelmi és hírszerző közösségek komolyan veszik az azonosítatlan repülő tárgyakat, hivatalosan azonosítatlan légi jelenségeket. Egyes kutatók szerint a tudományos közösségnek is így kellene tennie.

A delfinek ízlelés alapján is felismerik társaikat
Régóta köztudott tény, hogy a palackorrú delfinek nagyon okos állatok, emellett pedig társas lények is. Egy új kutatásból kiderült, hogy több módon is képesek azonosítani barátaikat.

Mit nézzünk meg a mozikban?
Izgalmas filmek jöttek ki az elmúlt hetekben, amikért érdemes jegyet váltani a mozikban. Misztikus kalandozós, de nosztalgikus kedves történetek is sorakoznak a palettán, mutatjuk többek között miket érdemes megnézni!

“Az érzékenyítésnek abból kéne állnia, hogy természetesnek vesszük, hogy nem csak egy férfi és egy nő szerethetik egymást” – interjú Eged Enikővel
Eged Enikő a Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója grafikusművész szakon. Illusztrációival önmagát, a természetet, környezetében megjelenő mintákat, a leszbikus szerelmet és párkapcsolatokat képviseli.

„Forrás/source” hívószóval irodalmi pályázatot hirdet a PesText
Nyílt, magyar nyelvű szépirodalmi pályázatot hirdet a PesText Nemzetközi Irodalmi Fesztivál. A pályázat hívószava a „forrás/source”.

Megjelent a legújabb Abszolút Töri kötet Majoros Nórától
Újabb kötettel bővült a népszerű Abszolút Töri-sorozat: a hiánypótló regény a honfoglalás előtti Kárpát -medence történelméről szól, az indiánregények hangulatát és izgalmait idézi fel a 10 éven felülieknek, valamint a történelem iránt érdeklődő olvasóknak.

Hello TikTok: mondd, mi a titkod?
A fiatalok körében nagy népszerűségnek örvend a TikTok alkalmazás, ahol több ezres vagy akár milliós nagyságrendű követőtábort is kialakíthatunk a videókkal. Én most egy kérdésnek jártam utána: van élet a zenés-táncolós-tátogós videókon túl?

Honeckertől a Hetedikig – Jön a Falra fel! 7.0 plakátaukció
A május 12-i, 7. Falra fel! plakátaukció összeállítása során a szervezők hasonlóképpen törekedtek a teljességre: filmek, zenekarok, reklámok, sport, kultúra, társadalom és politika, minden terület képviselteti magát és a 7 természetesen a filmcímekből sem maradhatott ki.

A legszebb Nemzeti Parkok Obamával
Az elmúlt hetek újdonsága a Netflixen a Barack Obama narrálásával készült dokumentumfilm sorozat, ami a világ legkülönlegesebb Nemzeti Parkjait, és azok egyedülálló élővilágát mutatja be.

Az anya hangja különleges helyet foglal el a gyerekek agyában
Ez aztán tinédzserkorra változik. Ahogy a gyerekek felnőnek, az ismeretlen emberek hangjai egyre érdekesebbé válnak.

Para youtube oldalak – borzongásra fel!
Téged is érdekelnek a misztikus, sokszor megmagyarázhatatlan dolgok? Vagy csak szeretsz megborzongani, még akkor is ha nem hiszel a természetfeletti dolgokban? Akkor ez a néhány para youtube csatorna neked való.

A legvidámabb barakk (se) – Besúgó sorozatajánló
Farmer farmerral, rock zene és lázadás. Magyarországon a recsegő, ropogó szocializmus. Ez volt a 80-as évek. A Besúgó pedig az elmúlt időszak egyik legjobb magyar sorozata, aminek már nagyon el kellett készülnie.

SZINOPSZIS – Az írásról, és ami mögötte van, aki válaszol: Jeli Viktória
Jeli Vikivel a Magyar Íróképző által szervezett forgatókönyvíró képzésen ismerkedtem meg, és rögtön magával ragadott az a szenvedély, ahogy a munkájáról beszél.

“A tánc során kapcsolatba kerülsz a testeddel és megtanulsz bánni vele”- interjú Szőke Édua táncoktatóval
Április fő témájának az alkotóművészetet választottuk, ennek keretein belül Szőke Édua – azaz Dudu – táncoktató lett egyik nagykövetünk. Beszélgettünk vele a tánc szeretetéről, gyógyító erejéről és megismerkedtünk saját programjaival is.

Azért vagyunk itt, hogy olyan dolgokat csináljunk, amiket élvezünk – interjú a Virágéknál alkotójával
Papp Virág illusztrátor, handpoke tetováló, a Virágéknál márka megálmodója. Alkotásai nemcsak papíron vagy bőrön, hanem ruhákon és kerámia tárgyként is megjelennek.

Gyerekeknek szól a Kalandra fül! klasszikus zenei fesztivál
Az Óbudai Danubia Zenekar idén is megrendezi Kalandra fül! című, gyerekeknek szóló klasszikus zenei fesztiválját május 28-án és 29-én a Budapest Music Centerben (BMC).

“Aki az ihletet várja, lusta gondolkodni” – interjú Várai Artúr grafikusművésszel
Artúr grafikusművészként diplomázott az ország legnevesebb képzőművészeti intézményében. Elmondása szerint ez semmit nem jelent, sem az intézményt, de az oktatói minőséget se a neve fémjelzi.

Így töltött el egy évet a NASA Ingenuity helikoptere a Marson
Egy évvel ezelőtt az Ingenuity nevű helikopter elindult a Marsra. Azóta bebizonyosodott, hogy képes repülni a marsi légkörben is.

Megnéztük az új Batman filmet – kritika
A 2022-es – vagyis legújabb – Batman filmet elég régóta játszák a mozik ahhoz, hogy már bátran írhassak róla anélkül, hogy sokak számára “elspoilerezném” a tartalmát. Ugyanis a következő sorokban szándékomban áll darabjaira szedni az alkotást.

NEM TÖRTÉNT SEMMI – két alkalommal az Eötvös 10-ben
Kántor Kata koreográfus, a Jelenlét Színház alapítója egy belső utazásra invitálja a nézőket a NEM TÖRTÉNT SEMMI című darabjában április 20-án és 21-én 19 órakor az Eötvös10 Kamaratermében.

Ember fotóz embert: kurrens reál, előnyös módon
Sós Dóra Gabriella, a Tudaton Magazin szerkesztője egy valódi emberfotózáson vett részt. A cikkben többek között erről ír személyesen, de megtekinthetjük Karácsony-Rácz Bogi fotós portfólióját is.

Így készül a Sendmade oldalról rendelt bőr totebag
Mi más segíthetne lelassulni és egy kicsit a jelenben lenni, ha nem egy otthoni workshop? Eddig is nagy rajongója voltam ezeknek a foglalkozásoknak, de így, hogy a saját otthonomban készíthettem el a tárgyat, még nagyobb értéke lett.

Én, a rajzolás, és ami összeköt
Mint ahogy azt valószínűleg észrevettétek, nem lettem híres festő, grafikus vagy úgy en bloc művész. Mégis az alkotás, rajzolás a mai napig kisebb-nagyobb mértékben része az életemnek.

Antonio Benítez Barrios fotóműhely és kiállításmegnyitó a Cervantes Intézetben
A spanyol kortárs fotográfia kiemelt alakja, Antonio Benítez Barrios munkáiból nyílik Fading Europe címmel kiállítás április 14-én a Cervantes Intézetben. A fotográfus munkái épített környezetünk egyedi megközelítésével reflektálnak a múltra, és azon keresztül jelenükre.

A hónap témája: alkotóművészet – bemutatkoznak a nagyköveteink
Az alkotás valamilyen formában sokunk életében jelen van: valaki fest, valaki otthon barkácsol, és minden esetben létrehozunk ilyenkor valamit. Tavasszal pedig ezek a folyamatok még jobban kibontakozhatnak.

A brit popkultúrát bemutató archívum nyílik Manchesterben
A brit popkultúra archívumát hozták létre a manchesteri John Rylands Könyvtárban. A gyűjtemény részét képezik a Joy Division egykori énekese, Ian Curtis dalszövegei, levelei és a Granada TV műsorai is.

Fullánk nélküli méhek, amelyek gyógymézet készítenek
A perui Amazonasnál őshonos fullánk nélküli méhek méztermeléssel és helyi növények beporzásával segítik a méhészeket és közösségeket.

Szilárd – Na, ez az!
Április 8-án jelenik meg Balanyi Szilárd 4. nagylemeze, ami a Szilárd – Na, ez az címet kapta. Az albumon szereplő barátok, költők, írók, előadók mind boldogan mondtak igent a közös munkára.

Bridgerton 2. évad – kritika
A Bridgerton az elmúlt évek egyik legfelkapottabb sorozata, mely elrepít minket a 19. századba, ahol egészen másképp zajlottak a hétköznapok, főleg a nemesi körökben. Kijött nemrég a második évad, amit mi sem tudunk szó nélkül hagyni!

Mai Dal – Idén is megrendezik a magyar dalszövegeket népszerűsítő eseményt
Idén is megrendezik a Mai Dal című programot: a magyar dalszövegek népszerűsítését célzó eseményt április 26-án tartják a fővárosi Akvárium Klubban.

Egy autista fiatal papírhadihajó-kiállítása nyílik a hadtörténeti múzeumban
Egy autista fiatal papírhadihajó-kiállítása nyílik meg szombaton a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban, az autizmus világnapján. Az intézmény MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a különleges tárlaton valódi hadihajók papírmaséból készült pontos másolatait lehet megtekinteni.

A zalai krumplipróza
27 évembe telt, mire tudtam érvényesülni Anyám mellett a konyhában, és mire először megírtam egy prózát. Egyiknek sem lett sírás a vége. Karácsony napjai után az én drága Anyám sörkiflit készített kérésemre.

Mese a természetről
Gyerekkorom óta mély kapcsolatban vagyok a természettel, szeretem a fákat, az erdőket, a csendet, amit csak egy elhagyatott természeti helyen lehet megtapasztalni. Szimbólumaival élni tanít. Azt, hogy ezek a szimbólumok kinek mit jelentenek, nem tudom, de érdemes elgondolkodni időnként rajtuk.

A ritka betegségek felismerésének újragondolása
A ritka betegségek egyedülálló kihívások elé állítják az egészségügyi rendszert. Ellentétben az olyan gyakori betegségekkel, amelyek milliókat érintenek, mint például a 2-es típusú cukorbetegség.

3 újabb kötet a Most én olvasok!-sorozatban
A Pagony Kiadó Most én olvasok!-sorozata azért jött létre, hogy a kezdő olvasó gyerekekkel megismertesse az olvasás örömét. A sorozat most egyszerre 3 újabb kötettel bővül Bendl Vera, Kiss Judit Ágnes és Mészöly Ágnes jóvoltából.

Abszolút macskák, átváltozás, humor
Annie M.G. Schmidt nagyszerű meseregénye generációkon keresztül elvarázsolta a kisiskolásokat. A már jól ismert kötet most az Abszolút Könyvek sorozatában jelent meg, hogy a mai gyerekek is megismerjék, újra felfedezzék az Andersen-díjas holland írónő egyik nagyobbaknak szóló kötetét.

Közel 2 millió forintos, a tudományt és a művészetet összekapcsoló programot indít a BME
Magyarországon először az idén 240 éves Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Pro Progressio Alapítvány közös szervezésében valósul meg a művészek és kutatók formabontó összekapcsolódása.

A Néprajzi Múzeum új épületének „zenehangjait” mutatja be a 2023. évi Velencei Építészeti Biennálén a Ludwig Múzeum
Megszólalhat-e egy modern épület? Az új Néprajzi Múzeum különleges épületdíszítő ornamentikája egy ilyen kreatív kísérletre ösztönözte az alkotókat, melyet a jövő évi Velencei Építészeti Biennále közönsége is láthat és hallhat majd.

BAFTA Díjat kapott Sipos Zsuzsanna, a Dűne magyar látványtervezője
A Dűne című sci-fi kapta a legtöbb díjat a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján. A díjazottak között van a film produkciós tervezésének stábja, köztük Sipos Zsuzsanna.

Elhallgatva – háborúkban megerőszakolt nők emlékezetére
A nők elleni háborús erőszak társadalmi megítélésének és az emlékezetpolitikai konszenzus formálásának céljából Budapest Főváros Önkormányzata szakmai és civil szereplők bevonásával indított több pilléren álló projektet, amelynek célja, hogy a háborúkban megerőszakolt nők méltó emlékhelyet kapjanak a magyar fővárosban.

6 szuper program márciusban
Küszöbön a hosszú hétvége, azután pedig végre talán betör az igazi tavasz! Összegyűjtöttünk néhány tippet, milyen eseményekre érdemes ellátogatni a következő napokban, hetekben.

Eufória – sorozatajánló
Még itthon is elképesztően nagy sikere van az amerikai Eufória sorozatnak. Az epizódok számos reakciót gerjesztenek, a felháborodástól egészen az elismerésig. Múlt héten ért véget a második évad, sok kérdést a levegőben hagyva.

Kormos H. Barbara: AL(I)BI – 8. rész: Berci
Kornél nem szól semmit, csak kiviharzik az erkélyre. Tanácstalanul nézünk egymásra Annával. Pár másodpercen belül látjuk, ahogy a cigi vége felizzik az éjszakában.

Űrszemét ütközik a Holddal!
A Hold pályájára lépett egy, a világűrben keringő űrszemét, ami egykor egy rakéta része volt. Az idegen test bármikor a Hold felszínébe csapódhat, újabb krátert mélyítve azon. De vajon mennyire aggasztó ez az esemény?

A felelősség kérdését járják körül a Deák17 Galéria új kiállításai
Március hónapban a Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria széleskörűen tekinti át a népszerű TRASH OR ART? kiállítás által feldolgozott témákat, mint például a minket körülvevő extrém hulladékmennyiség, a környezetvédelem és a fiatalokat egyre inkább érintő klímaszorongás.

“Gyerekkorom óta a kézműveskedéshez vonzódom, így ezt tudom hitelesen csinálni“ – interjú a Sendmade társalapítójával
Berecz Vanda a MOME-n végzett textiltervezés, azon belül pedig bőr szakon, és a táskakészítés a fő iránya. A Sendmade projekt társalapítójaként szeretné minél több emberhez eljuttatni az alkotás örömét.

Wéber Anikó: A Platánsor rejtélye – könyvajánló
Megérkezett Wéber Anikó legújabb ifjúsági regénye az Abszolút Könyvek sorozatban, mely egy lebilincselő detektívregény a Cseresznyeliget titka című kötet főszereplőivel.

Kormos H. Barbara: AL(I)BI – 7. rész: Kornél
Nevetni kezdek. Hangom szinté hisztérikusan visszhangzik a csendes szobában. A többiek ijedten méricskélnek, nyilvánvalóan attól tartanak, hogy megőrültem. Mondjuk kurvára nem állnak messze az igazságtól. Egyre jobban szorul a hurok a nyakam körül.

Eszmecsere az asztrológiáról: hogyan fejleszthető az önismeret a születési horoszkóppal? – Csörnyei Kristóf írása
A napokban részt vettem egy kellemes és emlékezetes vacsorapartin a párommal, ahol kilencen órák hosszat beszélgettünk a spiritualitásról.

Németh Róbert: Nem vagyok itt – könyvajánló
Egy egyszemélyes életút, amibe könnyen becsatlakozhatunk. Hétköznapinak tűnő nosztalgia, benne mély útravalókkal. A könyv keretes szerkezetét pedig nemcsak a klasszikusan bejáratott megoldás, az első és az utolsó fejezet összefüggése adja, hanem mindezt kiegészítik a történetekhez párosított zenei hivatkozások is.

5 kristály, amit érdemes beszerezned
Ha te is nyitott vagy a spirituális dolgokra, akkor talán már hallottál róla, hogy a kristályok gyógyító erővel bírhatnak. Persze gondolhatjuk, hogy ez is csak egy “ezo-humbuk”, szerintem mégis van valami abban az őserőben, ami a kövekben rejlik.

Kormos H. Barbara: AL(I)BI – 6. rész: Luca
Újabb vendég, újabb néma csend és feszült várakozás. Ez az egész este kezd lassan egy kabaréra hasonlítani. Komolyan, most már azon sem lepődnék meg, ha a szekrényből lépne elő egy új szereplő.

Anticamera – kiállítás ajánló
A napokban volt szerencsénk részt venni a Capa center legújabb nemzetközi kiállításának, az Anticamerának a sajtóbejárásán. Kellemesen szürreális élményben volt részünk, amit szeretnénk megosztani veletek is.

After Life, vagyis Mögöttem az élet – sorozatajánló
Ez a három évados brit sötét humorú vígjáték és dráma sorozat segít kikapcsolni a hétköznapokból, és bár sokszor megsirat, azért bőven lesz okod nevetni is rajta és a hibáikkal együtt megszeretni a szereplőket.

Sissi családjától André Kertészig – kiállítás ajánló
Körbenéztünk, milyen tárlatokat tekinthetünk meg mostanában a hazai művészvilágban. Újfent nem okoz csalódást a budapesti múzeum közösség, mutatjuk is mi melyik kiállításokat látogatnánk meg szívesen!

KORMOS H. BARBARA: AL(I)BI – 5. RÉSZ: ANNA
Mióta Berci belépett a lakásba, szinte kővé dermedve állunk a nappali közepén. Szép hosszú hatásszünet, mondhatom. Érzem, hogy a szívem olyan gyorsan kalapál, hogy attól félek, kiesik a mellkasomon. A csendet végül a férjem, Kornél hangja töri meg.

A LUDWIG MÚZEUM 2022-ES PROGRAMTERVE
A 2022-es év is megannyi érdekes és értékes kiállítással vár mindenkit. Nézzük, milyen programokkal készül a Ludwig múzeum az új esztendőben, és milyen sikereket ért el 2021-ben

Miért lesz ismét egyre népszerűbb az asztrológia? – Csörnyei Kristóf írása
Az elmúlt években számtalanszor szegezték felém a kérdést, hogy hogyan „működik” az asztrológia, vagy hogy mit csinál pontosan egy asztrológus. Míg egyeseket láthatóan az őszinte kíváncsiság hajtotta, mások egyértelműen csak az asztrológia kritizálására kerestek egy lehetőséget.

Affirmáció, manifesztáció, és a vonzás törvénye: te miben hiszel?
Bizonyára sokaknak ismerősek már ezek a fogalmak, különösen a millenniál korosztály körében, de érdemes lehet tisztázni őket. Beszéljünk hát róla, mi az az affirmáció, hogyan manifesztálunk és miként befolyásolja életünket a vonzás törvénye!

Kormos H. Barbara: AL(I)BI – 4. rész: Anna
A kíváncsiságom gúnnyal és enyhe megvetéssel vegyül, ahogy végignézek a huszonéves lányon. Kifejezetten csinos, ezen nincs mit tagadnom. Szép arc, hosszú, szőke haj és vakítóan kék szemek.

Múzeumpedagógia foglalkozásokkal és farsanggal bővülnek a Deák17 Galéria kiállításai
A Deák17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria év elején indult két új kiállítása, a TRASH OR ART? és a BENTRES SZTÉLÉ továbbra is várja a látogatókat. Ehhez kapcsolódóan bővül a galéria programtára, hogy a gyerekek, fiatalok és családjuk minél több oldalról megismerjék a feldolgozott témákat.

Kormos H. Barbara: AL(I)BI – 3. rész: Luca
Nem kellett volna meginnom azt a piát… – gondolom magamban, amikor meglátom Kornélt. Széles mosolya egészen groteszknek tűnik így, teste kontúrja halványan elmosódik, ezért szememet kissé összehúzva próbálok fókuszálni és élesíteni a képen.

A csecsemők a nyálat használhatják a kapcsolatok kialakítására
Az olyan cselekedetek, mint egy csipet étel megosztása vagy a puszi, segítik a szorosabb kapcsolat kialakítását a gyerekeknél.

Polcz Alaine: asszony a fronton – könyvajánló
Polcz Alaine pszichológus, író. Az Asszony a fronton című önéletrajzi regényéből egy olyan nem mindennapi sors bontakozik ki, ami egészen új megvilágítást ad az írónő életének.

KORMOS H. BARBARA: AL(I)BI – 2. RÉSZ: Kornél
A sötét előszobába lépve szinte átesek a küszöbön, és kis híján arccal landolok a földön. Mikor sikerül visszanyerni az egyensúlyomat, dühösen kapcsolom fel a lámpát, és hálát adok az égnek, hogy egyedül jöttem. Nem is értem, hogy lehetek ennyire szerencsétlen, mikor úgy járok ebbe a lakásba már jó ideje, mintha hazajönnék.

Rejtélyes bíbor bevonatot találtak a Mars szikláin
Ez a szín szinte mindenhol felbukkant, ahol a NASA kutató robotja, a Perseverance rover körülnézett – ez pedig segíthet feltárni a bolygó ősi életét.

A Francia Kiadás – filmajánló
Számomra Wes Anderson ezzel a filmmel betöltötte a legjobb sztori-mesélő szerepét. Ha te is nagy rajongója vagy a filmrendező stílusának és az általa megteremtett ikonikus világnak, A Francia Kiadás biztosan tetszeni fog.

A műkorcsolya története – az Eb margójára, az Olimpiára készülve
Múlt héten zajlott Tallinban a műkorcsolya és jégtánc Európa bajnokság, ahol nem meglepő módon az oroszok zsebelték be a legtöbb díjat, februárban pedig jön az Olimpia. Ezek apropóján merüljünk el kicsit ennek a gyönyörű sportnak a történelmében!

Kormos H. Barbara: Al(i)bi – 1. rész: Berci
Zsibbasztó, hideg januári nap van. Túl hosszan, egyre idegesebben kapargatom a ráfagyott jégréteget az autóm szélvédőjéről. Mikor már úgy vélem, pont elég hely van rajta, hogy kilássak, bepattanok a kormány mögé, és átfagyott ujjaimat a fűtéshez tartva próbálom felmelegíteni.

{SCRIPT:ABSTRACT} – Frey úr ír – Kiállítás a Ludwig Múzeumban
Frey Krisztián (1929–1997) a hatvanas évekbeli magyar neoavantgárd képzőművészet egyik kiemelkedő képviselője és a nemzetközi computer art korai svájci úttörője. Nagyszabású életmű-kiállításával régi adósságát törleszti a Ludwig múzeum.

Hiba nélkül kinyílt a NASA eddigi legerősebb űrteleszkópja
A James Webb elnevezésű űrteleszkóp minden eddiginél széleskörűbb betekintést nyújt majd az univerzum csodáiba az emberiség számára. Ennek első lépése volt, hogy sikeresen szétnyíljon a kilövést követő napokban.

The Lost Daughter – filmajánló
Aki könnyed, szórakoztató filmre vágyik, na annak nem ajánlom Maggie Gyllenhaal első filmjét, a The Lost Daugther-t. Az anyaság sötét oldaláról, a női sorsról mesél végre valami újat ez az alkotás.

Szerb újévi mulatsággal nyitja az évet a Fonó
Szerb újévi mulatságot tartanak január 13-án a Fonó Budai Zeneházban. Fellép a Babra és a Poklade zenekar, a színpadon vendég lesz Djordje Davidovic szerb harmonikaművész – közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

Libabőr és bekönnyezés, ez volt számomra a Harry Potter reboot
A Harry Potter gárda is összeállt nemrég egy rebootra, ami végre megtekinthető az HBO GO felületén, és ezt tényleg érdemes megnézni, mert a nosztalgia édes ízével hat!

Miért megosztó az Emily Párizsban?
Bár elsőre engem is elvarázsolt a francia fővárosba csöppent amerikai lány története, a második évad során már elkezdtek zavarni bizonyos dolgok. Ugyan Lily Collins régóta az egyik kedvenc színésznőm, az Emily in Paris nem a kedvenc alkotásom tőle.

Januári programajánló
Film, színház, koncert és egyéb finomságok várnak titeket januárban is. Ha nem tudjátok, hova mennétek ebben a hónapban, olvassátok el programajánlónkat.

Megnéztük a Ne nézz fel! című filmet
A Don’t look up! vagyis a Ne nézz fel! című film már elérhető a Netflixen. Magyarországon a top10-es listában szerepel, így az én kurzorom is beleesett a csapdába: kíváncsi lettem, mi a helyzet az emberiséggel.

Legolvasottabb cikkeink 2021-ben
Szex, terhesség, betegségek és persze egészségmegőrzés. Nem, nem a szilveszteri “buli” miatt beszélünk félre. Címszavakban a cikkek, amiket a legtöbben olvastatok.

Online képzőművészeti katalógus érhető el az MNB oldalán
Csütörtöktől elérhető az MNB Ingatlan Kft. tulajdonában lévő kortárs gyűjteményről készült online katalógus a Magyar Nemzeti Bank (MNB) oldalán – közölte a pénzintézet az MTI-vel csütörtökön.

33 ÁLOM – Az óév utolsó előtti napján
Harminchárom álomképet készítünk Keresztes Gábor (Freakin’ Disco együttes tagja, számos magyar film zeneszerzője) zenei montázsára. Olyan szürreális, abszurd, groteszk és közben személyes álom-szkeccseket hozunk létre a társulattal és a meghívott vendégekkel közösen, amelyek pontosan a zenei jeleket követik.

Kamilla mézeskalácsa
Csodaszép hétfő reggelre ébredt Kamilla és a kisöccse Kornél. Kinézve az ablakon csillogó szemekkel nézték, ahogy nagypelyhekben hull a hó. Az egész udvart gyönyörű fehér hótakaró borította.

Havazik – Nagy Milán írása
Karácsonyi írói felhívásunk egyik pályázója, Nagy Milán ünnepi versét olvashatjátok. Fogadjátok szeretettel!

Janka és az adventi kalendárium
December első hétvégéje van. Már csak 24 nap van hátra karácsonyig. Janka ujjongva ugrik ki az ágyból és szalad ki a konyhába, ahol a Nagymamája már kora reggel óta süti a mézeskalácsokat.

A karácsony varázsa – Láris Eszter írása
Azt hiszem, nincs is jobb dolog annál, hogyha karácsonykor egy bögre forró csokival és egy romantikus könyvvel a kezünkben, bekuckózva ülünk egy fotelben, mellettünk egy vidám karácsonyi zene szól… kint meg persze esik a hó.

Szent ünnep – Miavecz Stella írása
Karácsonyi írói felhívásunk egyik pályázója, Miavecz Stella ünnepi versét olvashatjátok. Fogadjátok szeretettel!

Az Alhambrában nem jártam – interjú Gáspár Fannival
Gáspár Fannit sokan ismerhetik már instagramról, vagy 15 tickets című utazós blogjáról. Idén pedig megjelent könyve, amiben nem csak úti kalandjairól mesél, hanem a felnőtté válás megannyi állomásáról, ráébredésekről, kihívásokról.

Gyere közelebb – Pintér Ambrus írása
Karácsonyi írói felhívásunk egyik pályázója, Pintér Ambrus szerelmes versét olvashatjátok. Fogadjátok szeretettel!

Lilla legkedvesebb karácsonyi filmjei
Karácsonykor nálunk mondhatni már rituálénak számít, hogy a reggeli karácsonyfa díszítés, az esti ajándékozás és a finomabbnál finomabb ételek után bekuckózva a jó meleg karácsonyi pléd alá, elindítjuk a karácsonyi film maratont.

Othernity – Modern örökségünk újrakondicionálása
Megnyílt a Ludwig Múzeumban az idei Velencei Építészeti Biennálén a Magyar Pavilonban bemutatott kiállítás.

Karácsonyi és újévi koncertet adnak a Pannon Filharmonikusok Pécsen
Karácsony előtt a pécsi bazilikában a Savaria Barokk Zenekarral, az újévben pedig a város hangversenytermében Balog József zongoraművész közreműködésével lép fel a Pannon Filharmonikusok zenekar (PFZ) – közölte az együttes az MTI-vel.

H. Fajth Evelin: A pokol édenkertje – könyvajánló
H. Fajth Evelin könyve, A pokol édenkertje nemrégiben jelent meg. A regény a történelmi-krimi szál mellett felhívja a figyelmet korunk egyik legnehezebben kezelhető betegségeire, a mentális zavarokra.

Évente közel 45 új dinoszaurusz fajt fedeznek fel a tudósok
Rohamosan fejlődik a technika, így a kutatók már sokkal több eszközzel rendelkeznek, amikkel az ásatások eredményeit vizsgálhatják. Ennek köszönhetően évente számtalan új fajt fedeznek fel.

And just like that kritika – vigyázat, spoiler alert!
A napokban debütált a Szex és New york reboot évada az And just like that. Rendesen fel is robbant az internet, nagy volt a meglepetés és a felháborodás egyaránt. Nos, azt hiszem ha választani kell, talán én is inkább a második csoporthoz tartozom.

BALATON A SOROK KÖZÖTT… ÉS A KARÁCSONYFA ALATT!
Képzeljétek el, hogy létezik egy eszköz, amivel csak bedőltök a fotelbe, és bármikor ott teremhettek a Balaton partján. Sőt, nem csak térben utazhattok vele, hanem akár időben is! Ez az eszköz nem egy időgép, nem is teleportáló, hanem a könyv!

Az Alhambrában nem jártam – könyvajánló
Mikor kedvenc utazós bloggered – Gáspár Fanni – úgy dönt könyvbe foglalja élete legizgalmasabb, legvidámabb, és legmélyebb pillanatait, egyértelmű, hogy elsők között megveszed azt a bizonyos regényt. És milyen jól teszed!

Az innovatív, új vérvizsgálatok korábban kimutathatják a rák több típusát is
Emberéletek millióit menthetik meg a legújabb típusú vérvizsgálatok, amelyeket Kaliforniában tesztelnek éppen. A kutatók reményei szerint sokkal több rák típust tudnak majd kimutatni ezekkel, mint valaha.

Hat év után újra Cure-koncert lesz Budapesten
Újra Magyarországon ad koncertet a Cure. A gothic rock kultikus brit zenekara hat év után lép fel a fővárosban, 2022. október 26-án a Papp László Budapest Sportarénában, európai turnéja keretében.

Kiosztották az Esterházy Art Award 2021 díjait
Rózsa Luca Sára, Tranker Kata és Ulbert Ádám az Esterházy Art Award 2021 díjazottjai. A díjat kétévente ítélik oda, az elismeréshez kapcsolódó kiállítás a fiatal magyar művészvilág legmértékadóbb áttekintésének minősül.

Hazai tervezők 2022-es határidőnaplói
Ha hozzám hasonlóan te is nagy határidőnapló-rajongó vagy, de nem tudod, milyet válassz a 2022-es évre, bátran olvass tovább. A cikkben magyar tervezők termékei várnak különböző stílusokkal és szebbnél szebb grafikákkal.