Szárított narancs és társai
Az egyik legelterjedtebb “csináldmagad” dísz a narancshéj és a szárított narancs szeletek. Nem csak olcsó megoldás, de illatos és nagyon jól is néz ki. Ugyanilyen hangulatos megoldás lehet a narancsokat szegfűszeggel dísziteni, amitől igazi karácsonyillat fog terjengeni a lakásban.
Házi koszorúk
Bár már bőven elkezdődött az adventi időszak, legyen szó koszorúról vagy ajtódíszről, a legolcsóbb megoldás, ha mi magunk készítjük el. Nincs szükség túl nagy szakértelemre, és nem kell hozzá más, mint egy koszorúalap, fenyőágak vagy esetleg szalag és persze más díszek, na meg ragasztópisztoly. Nem csak pénztárcabarátabb, de sokkal személyesebb is lesz így a koszorúnk. Valamint a díszeket akár következő évben újra felhasználhatjuk, így még környezetbarát is lesz ez a megoldás.
Öntsünk gyertyát
Ki ne szeretné karácsonykor a fényeket, gyertyákat és az ezekkel járó illatokat? Ha nem akarunk többezer forintot kiadni ezekre, akkor akár mi is elkészíthetjük őket otthon. Csak pár alapanyagra, eszközökre, esetleg illóolajra van szükségünk és már kezdődhet is a móka, ami egyben szuper közösségi program is lehet. Számos oldalon tudunk utána nézni a gyertyaöntés folyamatának.
Befőttes üveg díszítés
Egy ilyen egyszerű és hétköznapi tárgy is képes a lakás ékévé válni egy kis kreativitással. Fessétek más-más színűre vagy díszítsétek ünnepi motívumokkal az üveget, majd helyzettek bele gyertyát és így éjjel-nappal díszként funkcionál.
Nem kell mindig új
A másik fontos szabály, amivel sokat lehet spórolni, ha átnézzük mik vannak otthon. Nem kell minden évben új fényfüzért venni, mert általában egy-egy jobb minőségű akár több évet is kibír. Ugyanígy a karácsonyfadíszeket sem kell évente cserélgetni. Nincs is annál jobb, mint amikor ránézünk egy-egy díszre és eszünkbe jut róla egy emlék, mert mondjuk már évek óta használjuk.
Ha további spórolási tippekre vagytok kíváncsiak, kattintsatok ide.