Gáspár Fanni évekkel ezelőtt kezdett blogolásba, 15 tickets nevű oldalán. Számtalan ötletet, tippet adott már olvasóinak, mit nézzenek meg egy adott városban, vagy éppen, hol találják a legfinomabb reggelit. Én az instagramon keresztül leltem rá, és sokadik londoni utazásomhoz remekül jöttek bennfentes blogbejegyzései a brit főváros rejtett lehetőségeiről. Meg is említettem őt már néhány cikkemben, többek között például itt és itt.
Tavaly pedig a nagy karanténos időszakban Fanni úgy döntött, papír formát ad élményeinek, és megírta első saját könyvét Az Alhambrában nem jártam címmel.
A történet teljes mértékben valós, és 100 százalékig őszinte. Fanni egészen a gyerekkoráig nyúl vissza, és olyan történésekről, érzelmi hullámvasútakról számol be, mint az, hogy hogyan élte meg azt a pillanatot, amikor kiderült, valójában másik apukától származik, mint húga, Lilu. Vagy azt, hogyan lett először szerelmes és költözött egy másik országba, hogy a fiúval lehessen. De szó esik a könyvben abortuszról, cukorbetegségről és megannyi fontos, mély témáról, melyek Fannin túl megannyi fiatal és idősebb nő életét is befolyásolják.
Mindezek mellett pedig természetesen minden fejezet egy külön színtér: Magyarországtól Londonon át, Ázsia számtalan pontjáig. Fanni ugyanis regényét az életében fontos szerepet betöltő országok és városok alapján osztotta fel, s ezek mindegyikéről megoszt egy-egy érdekességet is. Ezeken túl pedig minden területhez más-más élmények, vagy éppen személyes traumák kötik, melyek hozzájárulnak, hogy ez ne csak egy útikönyv legyen, hanem egy személyes utazás is. A főszereplő – ha szabad ezzel a kifejezéssel élnem – karakterfejlődését követhetjük nyomon a könyvben, de, hogy kicsit szebben fogalmazzak, Fanni felnőtté válása elevenedik meg az olvasó előtt.
Kinek ajánlom? Mindenkinek, akit érdekel egy világ körüli történet. Mindenkinek, aki úgy érzi, egyedül van a problémáival. Ez a könyv bebizonyítja, hogy az élet egy örökös hullámvasút, de tényleg minden rosszban van valami jó.
Fanni könyvét itt tudjátok megrendelni. Ha pedig érdekelne a könyv mögött álló szerző, és egyben a regény főszereplője, Gáspár Fanni további gondolatai, akkor figyeld a magazint, mert hamarosan egy interjúval is jelentkezünk!