Bradley Theodore – Karl Lagerfeld & Anna Wintour
Bradley Theodore a Karib-térségből származik, és a divatvilág hírességeit színes csontvázakként festi le. Street-art alkotásait London utcáin kezdte. Majd Bradley végül a vászonfestés irányába indult el, hogy megmutassa munkáit a nagyközönség számára is. Egyik világhírű alkotása New Yorkban készült 2017-ben. Két divatikont ábrázol: jobb oldalon Karl Lagerfeldet (híres, német divattervező), bal oldalon Anna Wintourt (1988-tól az amerikai Vogue magazin szerkesztője, ezáltal a divatipar legbefolyásosabb nője). Mindkét karakter azonnal felismerhető híres frizurájuknak köszönhetően.
Banksy – The Flower Thrower
Egy évvel a The little girl with the balloon után 2003-ban Banksy egy jeruzsálemi falon hagyta ott alkotását. Második leghíresebb munkája a The Flower Thrower, vagyis a virágdobó néven vált közismertté. A háború elleni küzdelem, a borzalmak elítélése és a béke érdekében festette a képen látható embert, akinek arca felismerhetetlen, és Molotov-koktélként hajít el egy csokor színes virágot.
Pichi and Avo – NorthWest Walls Festival
Jöjjön két spanyol művész, akik kitűnnek a tömegből. Pichi és Avo a street-art új formáját hozták létre, vegyítve a klasszikus szobrászatot, modern festészetet és városi művészetet. A két alkotó különböző művészeti technikákat képvisel. Számos nemzetközileg elismert művésszel dolgoztak együtt, mint például a portugál Vhilekkel. Karrierjük pedig 2015-ben lendült fel igazán a street-art alkotásukkal, amit 7 konténerre építettek. Ókori görög stílusú szobrok és a graffiti stílus keveredik benne.
Eduardo Kobra – Etnias
Kobra a világ egyik legismertebb falfestője. Eredetileg Sao Paulóból származik, street art festményeit pedig Spanyolországban, Franciaországban, Indiában és sok más ország területén készíti. 2016-ban a riói olimpiai játékok alkalmával az Etnias megfestésével megdöntötte a világ legnagyobb falfestményének rekordját. A végeredmény 190 méter hosszú, 15 méter magas, vagyis összesen 3000 négyzetméter, amihez 1000 vödör fehér festék, 1500 liter színes festék, 3500 doboz spray és 40 nap munka kellett. A festményen öt különböző arc látható, melyek az öt olimpiai karikát és az öt kontinenst ábrázolják. Kobra munkájával a következő üzenetet akarta közvetíteni: Egyek vagyunk: emberi faj.
Bambi – Don’t Shoot
Bambi egy híres brit művész, aki a 80-as években született, és London utcáin kezdett graffitiket alkotni névtelenül. A Bambi becenevet a követői ragasztották rá. Sokan “a női Banksy-nak” hívják, mivel hasonlóan provokatív. Olyan alkotásokat készít, amik elítélik az igazságtalanság különböző formáit. Műveiben felbukkannak korunk ismert alakjai, mint Donald Trump vagy Amy Winehouse. Leghíresebb alkotásán öt fiú szerepel ugyanabban a pózban. A lábuk alatt koponyák hevernek, és pirossal a “Don’t shoot”, vagyis a ne lőj felirat olvasható. A fiúk pedig a Nike logójából inspirálódva Don’t Do it logós pólót viselnek. Az alkotásnak – ami felé a Nike egyébként nemtetszését fejezte ki – a rendőri erőszak elleni küzdelem a célja.