

Mi van, ha jön a kistesó?
Én, mint a család legkisebb tagja, egy, mostanra talán megbékélt nővérrel a hátam mögött tudok nyilatkozni, hogy működőképes ez a testvér dolog. Bár hozzá kell tennem, hogy azért kaptam második névnek a Petrát, mivel a testvérem csak így engedett haza a kórházból, szóval nem sokon múlt.


Hátrányos helyzetű gyermekekért dolgozó alapítványok – Támogasd őket!
Sok gyermek nem a megfelelő körülmények között nő fel. Nem részesülnek biztos anyagi háttérben, nincs tető a fejük felett, akár még bántalmazzák is őket. Számos alapítvány küzd nap, mint nap azért, hogy ezeken a gyermekeken segítsen.


Közösségi kertekkel az önfenntartó mindennapok és városrészek felé
Talán te is felfedezted már a városban rejtőző közösségi kerteket, amiknek segítségével városlakóként elsajátíthatjuk a kertészkedés csínját-bínját. De azt tudtad, hogy ezek a kertek nemcsak környezeti, hanem társadalmi és gazdasági előnyöket is nyújtanak?


Mi tesz minket üressé, motiválatlanná?
Elmehetsz sétálni, kirándulni, aludhatsz eleget, körbe veheted magad barátokkal, de amíg nem tudod, hogy mi okozza motivációd hiányát, addig ezek nem fognak segíteni. Ennél sokkal mélyebb akadályokról van szó, ami van, hogy a tudat alatt zajlik.


Pontonként a fenntartható jövőért – interjú a Pontly alapítójával
Egyedülálló hűségprogrammal rukkolt elő Hódos József, fiatal vállalkozó. Ha szeretnéd te is összekötni a mindennapi vásárlásaidat a környezetvédelemmel, akkor a Pontly-t épp neked találta ki! Hogy mi ez a rendszer? Interjúnkból kiderül!


Környezetbarát kisvállalkozások nyomában – Zöldkuckó webshop bemutatása
2020 őszén indult a Zöldkuckó webshop, ami Skerlanitz Eszter álmainak megvalósítása. Célja, hogy általa teret kapjanak magyar, vegán és állatkísérletmentes termékek, melyek a környezetileg fenntartható mindennapok alapvető kellékei.


Hogyan neveljük házimunkára a gyerekeket?
Mindennapos dilemma a családok körében, hogy ki, mikor és hogyan végezze el a házimunkát. Mennek a dekázások a testvérek között, hogy ki csinált többet vagy kevesebbet, míg végül minden a szülőkre marad. Mi a megoldás?


Társadalmi problémákra reflektál és a Z-generációt formálja a DUE Médiacsoport
A Nagy Diák Tesztek páratlanul fontos visszajelzést adnak arról, hogy miként gondolkodik a jövőt közvetlenül befolyásoló Z-generáció, milyen tudással rendelkeznek, és egyáltalán kik ők, mik a kedvenc filmjeik, zenéik, kommunikációs eszközeik.


Filmkészítő maratont hirdetnek a környezettudatos gondolkodásért
A környezettudatos gondolkodás elősegítésére rövidfilmpályázatot hirdetnek “Shoot4Earth – Forgass a Földért!” címmel. A filmkészítő maraton résztvevőinek mindössze 24 óra áll rendelkezésre a filmjük elkészítésére.


A majdnem beteljesült álmok története—Embersics Judit írása
Eleinte jó ötletnek tűnt ez a cikk, aztán ahogy belekezdtem, elöntött a félelem, hiszen kiadom magamat, így sebezhetővé válok mások által. Miközben írtam és írtam a sorokat, elfogott a szorongás. „Aki feladja, nem is akarta soha igazán”,„Csak a vesztesek adják fel.” – visszhangozta fejemben a hang.


Ökoturizmus, vagyis hogyan legyen nyaralásunknak a lehető legkisebb ökológiai lábnyoma
Az ökoturizmus a tömegturizmus ellentéte. Definíciója szerint egy felelősségteljes utazás olyan természeti területekre, melyekkel óvjuk a környezetet és fenntartjuk a helyi emberek jóllétét. A cikkben leírjuk hogyan kivitelezhető mindez.


Mit éreznek valójában a férfiak – kérdőívünk eredménye
A férfiaknak szánt hónapunk méltó lezárásaként arra gondoltunk, megkérdezzük őket, hogy érzik magukat a bőrükben, van-e valami hátránya annak, hogy férfiakként élnek. Válaszaik alapján készült el ez a cikkünk.


Esküvő és a család-elvárások tengerében
„Hívd meg a Katikát is, mert mit fognak szólni”. Szinte biztos vagyok benne, hogy a legtöbb esküvőszervezésen átesett vagy éppen benne lévő pár hallotta már ezt a mondatot. Hogyan lehet megtalálni az egyensúlyt a család vágyai és a mi elképzeléseink között? Egyáltalán meg kell?


Húsvéti csináld magad ötletek gyerekeknek
Nyakunkon a húsvét, és nem is lehetne jobban ráhangolódni annál, mint hogy csináld magad tevékenységeket végzünk! Ebben a cikkben olyan ötleteket hoztam, amiket gyerekekkel is nyugodtan kipróbálhatunk, mert garantáltan élvezni fogják.


Mire ad válaszokat a koronavírus az éghajlatváltozással kapcsolatban?
Sokszor elhangzott a környezetemben az elmúlt év során hogy a koronavírus az éghajlatváltozás kisebb verziója. Sőt azóta már arról is számos szakmai beszélgetést hallhattunk, hogy a kettő nagyon is összefügg egymással.


Útmutató a születési sorrend miatt kialakuló személyiségjegyekhez
Míg külsőre gyakran hasonlítanak a gyerekek egymásra, belsőre nagyon is különbözhetnek egymástól. Legyen szó legnagyobb, középső, legkisebb vagy egyke gyermekről, a testvérsorban lévő hely képes befolyásolni a személyiségünket.


Víz világnapja: napi 700 gyerek hal meg a szennyezett víz miatt
Földünkön több mint 1,42 milliárd embert, köztük 450 millió gyermeket fenyeget a tiszta víz hiánya. Ez azt jelenti, hogy 5-ből 1 gyermek nem jut annyi vízhez, ami fedezi mindennapi szükségleteit.


Mi van a freudi elszólás mögött?
Biztos mindenkivel megtörtént már, hogy a tudatalattija felülkerekedett, és olyan szó vagy mondat hagyta el a száját, amit nem is úgy tervezett. De hogy ez mit is jelent pontosan? Olvassatok tovább!


Játékokkal, emlékgyűjtéssel és kisfilmekkel ünneplik a mecseki erdei iskolák negyed évszázados fennállását
Huszonöt esztendeje zajlik a környezeti nevelés a Mecsekerdő Zrt. erdei iskoláiban, ennek alkalmából az online oktatásban is felhasználható izgalmas játékokat és ismeretterjesztő sorozatokat készít, valamint közös emlékgyűjtésre hív a baranyai társaság.


Tanulságok a nagy családról a legkisebbként
Bár már nem én vagyok a család legkisebb tagja, a testvérsorban mégis én szerepelek ezen a becses helyen. Nagy családban nőttem fel, ahol zajlanak az események, valami mindig történik valakivel, ma erről írok nektek személyesebb hangvételben.


Létezik olyan, hogy igazi férfi?
Egy igazi férfi erős, bátor, na meg egy harcos, de közben érzékeny. Vagy nem? Mit jelent az, hogy igazi férfi, és miért alakultak ki ezek az elvárások, vagy tényleg csak illúzió mindez?


Környezetbarát ajándékok gyerekeknek
Közeledik a húsvét, ezért a fenntarthatóság jegyében összeszedtük azokat a hazai kisvállalkozásokat, melynek webshopjaiban környezetbarát termékek közül válogathatunk. Ha tehetjük, vásároljunk tőlük, óvva ezzel is a Földet!


Óvóbácsi, zenész, és a Jurányi Suterene egyik fontos mozgatórugója – interjú Kovács Szabolccsal
Szabi tipikusan olyan szakmát választott magának annak idején, amire sokan ráfognák, hogy nem férfias. Mi az oka a sztereotípiáknak, és milyen visszajelzéseket kap egy tetovált óvóbácsi, ezekről beszélgettünk vele.


Idén március 27-én lesz a Föld órája
Március 27-én este rendezik meg a Föld óráját – közölte a WWF Magyarország az MTI-vel.


Egy fehér, hetero férfinek nem lehet gondja az életben! Valóban?
Számos mozgalomban szó esik rasszizmusról, női jogokról, a különböző nemi indentitások elfogadásáról, és még sorolhatnánk. De valahogy a fehér, heteroszexuális férfi esetében nem merül fel, hogy neki is lehetnek problémái, sőt!


Amikor az ökotudatos mindennapok is elmehetnének a tudjátok hova…
Számtalan cikket olvashattatok már tőlem, amivel arra bátorítalak titeket, hogy kezdjetek bele az ökotudatos életmódba, hiszen hosszútávon nem csak a Földnek, de magunknak is jót teszünk vele. De nem szeretnék álszentnek tűnni.


Férfi sztereotípiák, amiket kikérek magamnak
„Csinálhatnánk azt, hogy te női, én pedig férfi napot tartok, és akkor vakulásig döglődhetnék a kanapén a képzelt tökeimet vakarászva.” – Ez volt barátnőm első felvetése, mikor közöltem vele, hogy egy cikk kedvéért kipróbálom, milyen megpróbáltatásokkal jár egy átlagos nő átlagos napja.


Felnőni? Soha! – minden a Pán Péter szindrómáról
Ugye senkinek sem kell Pán Pétert bemutatnom? Bevallom, én kislánykoromban egészen szerelmes voltam a kisfiúba, aki soha nem akart felnőni. Aztán mit ad Isten, amikor nagyobb lettem is sikerült elég sok „Pán Péterbe” belezúgni. De tisztázzuk ezt a fogalmat.


Én mit kaptam az apukámtól?
A férfiak hónapját gyúrjuk most már egy ideje, és számos izgalmas dolgot tudhatunk meg róluk, a lelkükről és testükről egyaránt. De milyen hatással vannak ők ránk személyesen? Főleg a legelső férfi, akivel kapcsolatba kerülünk az életünk során: vagyis az apánk? Mesélek róla.


Környezetbarát telefontok körkép
Akik régóta használnak különböző telefontokokat, jól tudják, hogy mennyi –főleg műanyag- szemetet termelnek vele, hiszen a folyamatos használattól gyorsan kopnak ezek a termékek, ezért viszonylag gyakran cseréljük őket. Íme néhány alternatíva rájuk!


Mozaikcsalád- akiket a szeretet köt össze
Manapság egyre többször téma, hogy mit is jelent a család fogalma, mégis az egyetlen létező válasz szerintem, hogy család az, akiket mi annak érzünk. Ez sokkal inkább érzelmi, mintsem genetikai kérdés. Napjainkra egy több a mozaikcsalád is, de, hogy ez pontosan mit jelent és hogyan működik az cikkünkből kiderül.


Ahány férfi, annyi pénisz, miért övezi ezt szégyenérzet?
A férfi test fő ékessége a nem képviselői szerint a pénisz. Ekörül van a legnagyobb hűhó, de egyben a legtöbb félelem is. Hiszen a férfiak ugyanannyira lehetnek szorongóak, és küzdhetnek az elégedetlenséggel magukkal szemben, mint a nők.


Az online tér hatása a személyiségre
Sokszor beszélünk arról, hogy hogyan védjük meg a gyerekeket az online tér behatásaitól. Nehéz terep, hiszen ez még a legtöbb szülő számára is új. Azonban kevéssé foglalkozunk azzal, hogy ránk, felnőttekre milyen hatást gyakorol az online világban való létezés: mennyire alakul át a személyiségünk az arctalanságtól?


Teherbiciklivel a hosszú távon is fenntartható jövő felé
Talán te is láttál már az utcákon teherbicikliket, amiket egyébként néha mutáns bicikliként is emlegetnek. Ezek a teherszállító eszközök a környezetvédelmi fenntarthatóság szimbólumaként karbonsemlegesen süvítenek A-ból B-be.


Az apa szerepe egy gyerek életében
Míg a múltban az édesapa feladata főleg az anyagi biztonság megteremtése és karrierjének építése volt, napjainkra mégis egyre több apuka veszi ki jobban a részét a gyereknevelésből. Mai cikkünkben körbejárjuk, hogy mi az édesapák szerepe a gyerekei életében.


A zaklatás új formái: a társkereső, a futár, és az mlm céges
A XXI. század az internet kora, ami számos előnnyel, de körülbelül ugyanennyi hátránnyal is jár. Felbukkant ugyanis néhány újfajta zaklató típus, aki ugyan nem feltétlenül a bugyinkban turkál neten keresztül, de a komfortzónánk határait mégis feszegeti.


ITM: hétfőtől újra lehet pályázni az elektromos kerékpárok vásárlásának támogatására
Hétfőtől negyedik alkalommal nyílik meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) elektromobilitást ösztönző pályázata, amely eddig már több mint 2200 elektromos kerékpár kedvezményes megvásárlását segítette, hozzájárulva ezzel a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben meghatározott célok eléréséhez.


További településeken minősítették veszélyesnek a levegőt
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki térképén az előző napi tízhez képest már tizenöt település – Budapest, Százhalombatta, Salgótarján, Eger, Szolnok, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza, Oszlár, Miskolc, Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok, Hernádszurdok és Szentgotthárd – szerepel a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel.


Egy nő átlagos napja férfi szemmel
A gyengébbik nem tiszteletére szervezett tematikus hónapunk egyik záróakkordjaként megkíséreltem beváltani titkon minden férfi magassarkú cipők viselésével, szoknyák hordásával és szebbnél-szebb sminkek felvitelével kapcsolatos álmát.


Elterjedt tévhitek az ökotudatos életmódról
Kicsit több mint 3 éve törekszem az ökotudatos életmódra, és bár még nem én vagyok a hazai Bea Johnson, így is sok hiedelemmel találkozom a témával kapcsolatban. Ebben a cikkben szeretném a leggyakoribbakat eloszlatni.


A NŐ-Embersics Judit írása
Magas sarkú, sportosan elegáns ruha, extravagáns külső és természetesen smink. Ez voltam én másfél évvel ezelőtt.


Az anyaság lélek, nem pedig anatómia – interjú Mészely Dorka pszichológussal
Mészely Dorka 2018-ban végzett az ELTE Klinikai – és Egészségpszichológiai tanszékén, utána két évig dolgozott gyermekvédelemben, egy nevelőszülői hálózat keretén belül pszichológusként, és egy ideig nevelőszülői tanácsadóként, majd megszületett első gyermeke.


Facebookos kislányból marketing szakember – a rám aggatott sztereotípia
Folytatom story time sorozatomat, és egy újabb személyesebb történettel érkeztem. Méghozzá azzal kapcsolatban, hogy milyen sztereotípiákkal néztem szembe fiatal lányként a munkahelyeimen, és hogyan győztem le magamban az örök kishitűségemet.


Az eddig véltnél jóval veszélyesebbek a bálnákra a halászhálók
Jóval nagyobb eséllyel kavarodnak bele a bálnák halászhálókba, mint azt eddig vélték – állapította meg egy új vizsgálat.


Látsz engem? – Lipusz Andrea írása
Láttad már, amikor szeleburdi módon, figyelmetlenül átszaladok az úttesten, közben mosolyogva integetek a lassító autóknak, megköszönve, hogy nem gázoltak halálra.


Böjtölni másképp – Mire használhatjuk még ezt a 40 napot?
Tegnap vette kezdetét az idei 40 napos böjt. A keresztény közösségekben ez a húsvét előtti előkészületi, bűnbánati időszak. Ebben a cikkben szeretném bemutatni, hogy nem vallásos emberek is mikre tudják alkalmazni ezt a negyven napot.


Döntéseink pszichológiája
Pár évvel ezelőtt egy Szilvási Lajos könyvből ragadt meg bennem az a mondatrész, ami leegyszerűsítve úgy szólt, hogy „minden döntésünket vállalnunk kell”. Sokat gondolkodom azóta is ezen a mondaton, mert bár most könnyű volt legépelni, mégis mekkora súlya van.


Nemek közti ökológiai egyenlőtlenség – miért a nőktől várjuk el, hogy megmentsék a Földet?
A nemek közti egyenlőtlenség bizonyos területeken már csökkenni látszik, de az élet bizonyos színterein határozottan nő. Pontosan ilyen a környezetvédelem is. Erre a jelenségre, már egy kifejezés is létezik, mégpedig az eco gender gap, vagyis a nemek közti ökológiai egyenlőtlenség.


Esküvőszervezés número dos
Mivel a február 7-14 közti időszak a házasság hete, én pedig immáron második alkalommal vagyok kénytelen az esküvőnk szervezésével kapcsolatos teendők közt vergődni, így engem ért az a kétes megtiszteltetés, hogy egy pasi macsós szemszögéből számoljak be… bármiről, ami egy macsós pasi eszébe juthat az esküvőszervezés kapcsán.


A halogatás pszichológiája
Talán mindenki számára ismerős fogalom a halogatás, hiszen életünk során egyszer biztosan tapasztaljuk az érzést, hogy valamit meg kellene csinálnunk, mégis tologatjuk. Utánajártunk mi áll e mögött, és hogyan változtathatunk rajta.


Az anyaság és a karrier nem zárja ki egymást
Nagy ellentéteket szül a társadalmunkban mindaz, ha egy nő kisgyerek mellett dolgozik, és az is, ha nem. Sokan vélekednek úgy, hogy egy anya foglalkozzon a gyerekekkel, a pénzkeresést és a munka részét hagyja a párjára. De mi van akkor, ha az anya is önmegvalósítana?


Házipraktikák sorozat 4. rész
Sárga folt a fehér pólón? Beszürkült ingek? Nincs olyan ember, aki ne találkozott volna ezekkel a problémákkal. Szerencsére számos környezetbarát házi praktika létezik, amellyel orvosolhatjuk ezeket, ráadásul a Földnek se ártunk, na meg a pénztárcánkat is kíméljük.


Fel kell készíteni a gyerekeket a biztonságos internetezésre
Fel kell készíteni a gyerekeket a tudatos internethasználatra, hogy online is biztonságban legyenek – hangsúlyozták szakemberek a biztonságos internet nap alkalmából tartott keddi online sajtótájékoztatón.


Tiszaugon folytatja téli pihenőjét 89 mentett denevér
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság tiszaugi denevértornyában talált új otthonra és folytatja téli pihenőjét 89 mentett, rőt koraidenevér – közölte az intézmény az MTI-vel.


Anyának lenni 24 órás munka
Ez nem egy panaszkodós cikk. Nem is a sajnálatra apellál, és nem kicsinyíti le az apák szerepét sem. Ez a cikk csupán egy emlékeztető, hogy van egy ’munka’ a világon, ami sokkal több elismerést érdemelne. Úgy hívják: anyaság.


Tudatos ajándékok Valentin-napra
A Valentin-nap egy Amerikából átvett ünnep, ami talán az egyik legmegosztóbb itthon. Sokan gondolják, hogy a szerelmet minden nap ünnepelni kell. Mások szerint viszont jó megemlékezni róla egy kijelölt dátumon. Nekik hoztunk ma tippeket, milyen tudatos ajándékkal lephetik meg kedvesüket.


Válás utáni ismerkedés szülőként – titeket kérdeztünk
Válás után ismerkedni szülőként bizonyos esetekben teljesen elképzelhetetlennek tűnhet. Bármi is legyen a különválás oka, gyakran érezhetjük úgy, hogy minden esélyünk elillant a boldog életre.


Házi praktikák sorozat 3. rész
Számomra mindig is a fürdőszoba takarítása volt a legkényesebb, és irigyeltem azokat, akiknek hosszan csillogó és vízkőmentes marad a csap és a tusoló vagy éppen a kád. Ráadásul az új lakás fürdője, az előző tulajoknak hála, hagyott némi kívánni valót maga után. Így olcsó, környezetbarát, de hatásos módszer után néztem.


A cégek gyakran környezettudatosabbnak tüntetik fel magukat a valóságosnál weboldalaikon
Számos cég a weboldalán a valóságosnál környezettudatosabbnak és környezetkímélőbbnek tünteti fel magát, az esetek 42 százalékában az állítások túlzóak, hamisak vagy megtévesztőek – derült ki az Európai Bizottság és a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságok által készített csütörtökön közzétett jelentésből.


Otthonszülés: könnyebbség vagy életveszély?
Megosztó a kismamák között a kérdés, vajon az otthonszülés jó választás-e. Látszólag mégis egyre többen választják ezt a verziót, ami jelen járványhelyzetben talán érthető is, esetleg indokoltabb is, mint normál esetben. Nézzük a pro és kontra érveket!


Beszéljünk a műanyagokról érthetően – 2. rész
Előző cikkünkben körbejártuk a műanyag hátrányait, a különböző fajtáit és a helyes szelektálási módszereit. Ha az alapoknál kezdenéd, először mindenképp azt olvasd el. A folytatásban a lebomló műanyagokról és a megoldásokról lesz szó.


Kettős mérce: férfiakat zaklatni lehet?
Nemrég jött szembe velem egy cikk, ahol egy 35 éves csinos tanárnőt vádoltak azzal, hogy kiskorú diákjaival szexelt. A kommentszekciót pedig elárasztották az olyan jellegű hozzászólások, mint a „jaj, ha az én időmben ilyen tanárnők lettek volna”. Honnan jön ez a kettős mérce?


Boldog para, akarom mondani babavárást! – Bujdosó Krisztina írása
Talán nem állok messze az igazságtól azzal, ha azt mondom, hogy a gyermekvállalás az egyik legmegosztóbb, leginkább sokrétű kérdéskör, ami igazából sosem veszt az aktualitásából. Tapasztalattal vagy anélkül, de ez az a téma, amihez mindenki ért, mindenkinek megvan az a megkérdőjelezhetetlen gondolata vagy elképzelése és persze a saját véleménye.


Beszéljünk érthetően a műanyagokról – 1. rész
Sokat hibáztatjuk a hulladékot Földünk jelenlegi állapota miatt. Mégis gyakran csak a levegőben lógnak azok a kifejezések, hogy kerüljük a műanyagot, hogyan szelektáljuk helyesen és mi az, hogy biológiailag lebomló. Cikksorozatunkban többek között ezeket is tisztázzuk.


Elköltözni otthonról – a szülői leválás nehézségei
Bedobozolni eddigi életünket és elindulni az önállósodás útján hatalmas lépés. Elköltözni azonban nem csak fizikálisan szükséges, hanem pszichésen is dimenziót tud váltani ilyenkor a gyerek és a szülő, kapcsolatukban is változások következnek be, cikkünkben ezeknek néztünk utána.


Ha nem szereted önmagad, mások hogyan szeressenek? – Amit a negatív énképről tudni kell
Biztosan neked is megvan az a jelenet, mikor a tükör előtt állva sorra veszed, hogy min változtatnál a testeden. Hogy a számodra hibának tűnő részeket hogyan takarhatnád el. Mindezt azért, mert más akarsz lenni.


Házi praktikák sorozat 2. rész
Te sem szeretnél méregdrága tisztítószereket vásárolni, amelyek ráadásul károsak a környezetre? Szerencsére számos házipraktika létezik, amelyek egyszerűek, gyorsak és még olcsók is.


Túrázás télen, a Földet óvva
Talán a korlátozott utazási lehetőségek miatt is, de már egyre többen húznak lábukra túrabakancsot és kezdik bejárni a hazai tájakat.


Az én újrakezdéseim: storytime
A január mindig valami újról szól: most lefogyok, egészségesebb leszek, párt találok. Egyszóval újrakezdem az életem. Mintha a decemberi és a januári énünk ég és föld lenne. Én is sokszor fogadkoztam, és hittem innentől minden más lesz. De lehet egycsapásra változni?


Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány – Ted Bundy és a manipuláció művészete
Az USA egyik leghírhedtebb sorozatgyilkosáról, Ted Bundyról talán már sokan hallottatok. 2019-ben készült róla egy film, zseniális szereposztással. A napokban megnéztük, és rengeteg gondolatot indított el bennünk, leginkább a manipulációval kapcsolatban.


Hogyan éljék túl szobanövényeink a telet
A szobanövények szerelmeseinek rémálma a tél és a fűtésszezon beköszöntése. Persze azért van egy kis remény, hogy a növények átvészeljék ezt az évszakot is, csak szemfülesnek kell lennünk! Mutatjuk, hogyan menthetjük meg őket a pusztulástól.


A Tudatos Vásárlók Egyesülete applikációval segíti a környezetbarát tisztítószerek kiválasztását
Mobiltelefonos applikációt készített a Tudatos Vásárlók Egyesülete, hogy segítse a vásárlókat a környezetbarát tisztítószerek kiválasztásában.


Új Én – Újrakezdés szakítás után
Az új év számos meglepetést tartogathat. És bár a közösségi média azt sugallhatja, hogy minden karácsonyfa alá eljegyzési gyűrűt vagy kisbabát hozott a Jézuska, a Facebook saját felmérése szerint, az ünnepek előtt és alatt szakít a legtöbb pár.


Hogyan tegyünk újévi fogadalmakat
Az újesztendő mindig valamiféle reménnyel tölt el minket, és december vége felé közeledve egyre többet hajtogatjuk, hogy „majd jövőre elkezdem ezt” vagy éppen “befejezem azt”. Aztán sokszor mégsem történik meg mindez. Utánajártunk, hogyan érdemes fogadalmakat tenni.


Házi praktikák sorozat 1.rész
Az első problémakör, amivel saját tapasztalatból is találkoztunk nemrég, az a zsíros folt kiszedése egy ruhadarabból. Egy véletlenül lecsöppent pizzafeltét okozta nálam a bonyodalmat, ami ráadásul az új bézs felsőmön hagyott csúnya foltot. Hiába áztattam és mostam ki újból, amikor megszáradt, csak ott éktelenkedett a kis folt.


A cigánycsuk lett a 2021-es év madara
A cigánycsukot választotta egy tavalyi internetes szavazáson a lakosság az idei év madarának – közölte hétfőn az MTI-vel a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).


LUMBÁGOGO – Deák Tom írása
December 20. volt, péntek. Utolsó tanítási nap 2019-ben.
Az év végi kipurcanás és a másnaposság vett rá, hogy nyomasztó délutáni teendőimet hétfőre halasszam és inkább focizni menjek. Egyből jobban érzem magam.


A hófedte karácsony – Domjánné Raffai Irén írása
Ahogy idősödöm, egyre többször jut eszembe egy ifjúkori karácsonyom, ami 1969-ben volt. Elsős gimnazista voltam a szülőfalumhoz közeli gimnáziumban.


Mit jelent nekem a Karácsony? – Horváth Pálma írása
Habár a Karácsony szóban a mély magánhangzók nyertek, mégis olyan kedvesen hangzik. Én általában megszemélyesítem és nagybetűvel írom, fütyülve a helyesírási szabályokra, ami egyébként sem az erősségem.


Ünnepek utáni depresszió okai és megoldások
Sokan egész évben erre a három napra várunk, ami aztán olyan gyorsan eltelik, mint egy pillanat. Számos szakirodalomban ismertetett ténnyel tudjuk alátámasztani az ünnepek utáni depressziót, amiket most mi is sorra vettünk a lehetséges megoldásokkal együtt.


Különcként az ünnepi vacsorán
Sokunkkal előfordult már, hogy valamiért kilógtunk egy társaságból, különcnek éreztük magunkat. Ez az ünnepi összejöveteleken lehet akár eltérő életmód, étkezési szokás miatt is, ebben szeretnénk egy kis segítséget nyújtani.


Újévi fogadalmak a fenntarthatóság jegyében
Nemsokára itt az újév, vele együtt pedig a jól ismert rengeteg újévi fogadalom. Ha 2021-ben te is szeretnél látványos lépéseket tenni a fenntarthatóságért, inspirálódj velünk!


Kiskarácsony, zoom karácsony
Idén sok családban egészen biztosan más lesz a karácsony, mint eddig volt. Hogyan tehetnénk mégis kicsit személyesebbé azok számára, akikkel nem találkozhatunk? Segítünk.


Az EP szerint az EU-nak további erőfeszítéseket kell tennie, hogy alkalmazkodjon az éghajlatváltozáshoz
Az Európai Parlament képviselői csütörtökön megszavazott állásfoglalásukban annak fontosságát hangsúlyozták, hogy az európai uniós tagországokban tegyenek további lépéseket az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás érdekében.


Félsz a párodtól? A bántalmazó kapcsolatok pszichológiája
Magyarországon több ezren élnek bántalmazó kapcsolatban, legyen az akár fizikai vagy lelki. Sajnos nem egyszer, akár tragikus vége is lehet egy ilyen kapcsolatnak, ráadásul nagyon nehéz kilépni belőlük.


Közeledik a karácsony: a Jézuskával mi legyen?
Az én gyerekkorom jelentős része azzal telt, hogy kényszeresen hittem, vagyis a végén már csak hinni akartam a Jézuskában, a következő részében pedig feldolgoztam, hogy nem létezik.


ITM: elfogadta az Országgyűlés a hazai hulladékgazdálkodási ágazat megújítását célzó törvénycsomagot
Magyarország újabb lépéssel került közelebb a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervben foglalt célkitűzések eléréséhez, miután az Országgyűlés elfogadta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) törvénymódosítási javaslatát a hulladékgazdálkodás rendszerének megújítására – közölte az ITM kedden az MTI-vel.


Ajándékötletek magyar alkotóktól
Vészesen közeleg a karácsony, de neked még mindig nincs ötleted, mivel ajándékozd meg szeretteidet? Rengeteg magyar dizájner, művész és vállalkozó van, akik csodaszép termékeket készítenek, mutatjuk a kedvenceinket!


A megértés művészete kapcsolatainkban
Hányszor érezzük azt, hogy nem értenek meg minket? Legyen az romantikus kötődés, vagy barátság. És fordítva, milyen sokszor nem értjük mi magunk, hogy a másik hogyan gondolhatja úgy a dolgokat, ahogyan. Ennek az okaira és a megoldásra voltunk kíváncsiak.


Az EU kötelező érvényű követelményeket vezetne be az elemek és akkumulátorok uniós forgalmazásával kapcsolatban
Az Európai Bizottság csütörtökön az elemekre és akkumulátorokra vonatkozó uniós jogi keret korszerűsítését javasolta, amely magában foglalja az ezek minőségével és forgalmazásával kapcsolatos kötelező érvényű követelések bevezetését.


Kerüld el a karácsonyi kiégést
Nem vicc, a karácsonyi kiégés tényleg létezik. Ebben az időszakban minden porcikád azért küzd, hogy téged összetartson, miközben te egyre inkább szétaprózódsz az ajándékok, takarítás, menü és munkahelyi feladatok között.


Ajándékötletek karácsonyra: bögrén és zoknin túl
Mindig hatalmas fejtörést okoz az embereknek, hogy mégis mivel lepjék meg a számukra fontos embereket.


Ajándékozz karácsonykor ökosan
Egy környezetbarát ajándékkal sok szempontból tudjuk óvni a Földet. Ebben a cikkben bemutatjuk, miket érdemes figyelembe venni, ha szeretnénk, hogy ajándékozottunknak ne nőjön az ökológiai


Csináld magad adventi kalendárium ötletek
A legjobb időszak az évben, amikor december 1-jén kinyithatjuk első ablakát az adventi kalendáriumnak, és ezt követően egészen 23 napig minden nap vár minket egy


Ne hagyd, hogy a home office megölje a párkapcsolatodat
Tavasszal már megtapasztalhattuk, hogy milyen hatással van párkapcsolatunkra a home office. Az egy légtérbe kerülés nem feltétlenül olyan idilli, mint ahogyan arról a még munkahelyi


„Néha egy atyai pofon nem árt” – a fizikai fegyelmezés hatása a gyerekekre
Hányszor lehet hallani a címben említett mondatot, akár egy családon belül, vagy csak filmekben, sorozatokban. Pedig a valóság az, hogy olykor nagyon is árthat a


Gondolatok a koronavírus lélektani hatásairól
Ez az év is úgy indult, mint az összes többi. Az ünnepek elteltével megteltek az edzőtermek az újévi fogadalmaikat teljesíteni szándékozók hadával, az üzleteket ellepték


A környezetbarát életmód hatása a testre és a lélekre
A környezetbarát életmódnak sok mérhető és látható hatása van, ami a Földön és a pénztárcánkon kívül saját magunkat, vagyis a testünket és a mentális jóllétünket


A párkapcsolataink tönkretevője: a szorongás
Érezted már úgy, hogy partnereid mellett folyamatos bizonytalanság uralkodik el rajtad? Csak azon jár az agyad, mikor láthatod a másikat, ő akar-e egyáltalán látni téged,


Szerelemről tudományosan
A szerelem érzését jobb esetben mindenki megtapasztalja az életében. Számos vers, film és egyéb alkotás született ennek az érzésnek köszönhetően. Nincs a világnak olyan szeglete,