fbpx

Gyermeki énem a felnőttlétben

Emlékszem, gyerekként elképesztően irigyeltem a felnőtteket. Leginkább amiatt, hogy szabad akaratukból tesznek bármit. Alig vártam, hogy én is kiszállhassak az iskolapadból, és elmondhassam, hogy dolgozom. Akkoriban ezzel volt egyenlő számomra a felnőttség: a munkával.

Tovább olvasok »
mentális terhelés

Mentális terhelés – a láthatatlan mumus 

Felnőtt életem egyik rendszeresen visszatérő nehézsége, hogy az agyamban pörgő ezer dolog miatt túlterheltnek érzem magam. Ha a férjem megkérdezi, hogy mit vegyen át, nem segít. Számomra nem maga a feladat elvégzése a nehéz, hanem mindennek az észben tartása, vagyis a mentális terhelés.

Tovább olvasok »
elfogadás

Elfogadni a testem 30 felett

Az elmúlt három évben annyit változott a testem, amennyit talán csak a pubertás kor alatt érzékelhettem. Ennek elfogadása azonban úgy érzem, hatványozottan nehezebb, mint akkor volt.

Tovább olvasok »
új év

Ha márciusban kezdődne az új év…

Új év, új élet, mondják, de mikor kinézek az ablakon és az átláthatatlan ködbe merülök, azt kívánom, hagyjatok aludni tavaszig. Aztán mégis erőt veszek magamon és sétálok egyet, de a gondolataim folyton azon járnak, miért most kezdődik az új év?

Tovább olvasok »
belső nagyság

A belső nagyságról

Hoztam egy témát a belső nagyságról az őszutó ívén át az ünnepekre hangolódva. Arról a “térről”, ahol borús időszakban is meg tud születni valami fény. Arról a kis kertről, amit ha gondozunk, sokáig zöldell.

Tovább olvasok »

ÉG ALATT LÉTEZŐ – Nagypapa emlékére

Egy személyes írást, napló részletet hozok magammal az évszakváltás érzésével. Kapcsolódásról, veszteségről és emlékezésről szól. Valamint arról a háláról, ami ennek a kapcsolódásnak és emlékezésnek a kozmikusságában megjelenik, és amiben aztán az elengedés is létrejön.

Tovább olvasok »
őszinteség

Őszinteségről és intimitásról

Mit jelent az őszinteség és hogyan lehet köze az intimitáshoz? Mikor lehet ez gyógyító hatású, és vajon mikor árthatunk vele szükségtelenül? A kapcsolatok és kapcsolódások témájánál kikerülhetetlen tényezők felől kutakodom a saját élményeimben és más történetekben, és próbálok erre inspirálni ebben az írásban is.

Tovább olvasok »
introvertált

Introvertáltként az élet

Milyen egyszerű lenne a világ, ha lennének csak introvertáltak és extrovertáltak. Csakhogy a világ és az emberek sem ilyen egysíkúak. Elmesélem én, hogy békéltem meg azzal, amilyen vagyok.

Tovább olvasok »
gaslighting

Mi az a gaslighting?

Sokszor hisszük azt, hogy csak azokkal a kapcsolatokkal van baj, ahol már fizikai szintre lép az erőszak. Az igazság viszont, hogy szóval, manipulációval is lehet legalább akkora sebeket ejteni, ezek pedig lassabban is gyógyulnak. Beszéljünk a gaslighting jelenségről.

Tovább olvasok »
rutinok

Miért hasznosak a napi rutinok?

Minden második videó reggeli vagy esti rutinról szól, és nagyjából még a csapból is az folyik, hogy ki hogyan kezdi vagy fejezi be a napját. Okkal került azonban ennyire fókuszba ez a téma, lássuk miért!

Tovább olvasok »
létezés, birtoklás

Birtokolni vagy létezni – működési módjaink felismeréséről

Mindig meglep, hogy mi az, amivel az emberek rezonálnak a közösségi médiában megosztott tartalmaim közül. Természetesen mondhatjuk, hogy az algoritmus játéka az egész, de mégis vannak olyan gondolatok – akár saját, akár mástól idézett, amiket néhány óra alatt többszáz ember kedvel és oszt meg, mutatva, hogy ez számára is téma.

Tovább olvasok »

Alkotó élet, éltető alkotás

Az alkotás egy nagyon sokrétű folyamat, ami számos jelentős pozitív hatással bír, egyaránt alkalmas a múlt feldolgozására, a jelenlegi önkifejezésre és a jövő leképezésére, önmegvalósításra, az érzelmek, a gondolatok és a cselekedetek összehangolására.

Tovább olvasok »
toxikus pozitivitás

A toxikus pozitivitásról

“Állj hozzá pozitívan”, “Nézd inkább a jó oldalát” és még számtalan mondat hangzik el, ha valaki kicsit borusabban lát egy helyzetet és nem csak a “mindent tudó” guruk szájából. Mikor beszélünk toxikus pozitivitásról?

Tovább olvasok »
düh

Egészséges dühkezelési módszerek

Vannak pillanatok, mikor elveszítjük a kontrollt az érzelmeink felett, és dühünket oly módon engedjük a felszínre törni, esetleg úgy vezetjük azt le, hogy közben bántunk másokat, vagy éppen magunkat. Fontos ezen változtatni saját érdekünkben is!

Tovább olvasok »

Mit tanulhatunk a évszakok változásából?

Hogy állsz a változásokkal? Hajlandó vagy elfogadni őket, vagy inkább ellenállsz? Mi lenne, ha azt mondanám, az évszakok pont olyanok, mint az élet? Mindegyik hoz magával valamilyen értékes leckét, amit ha hasznosítani tudunk, hatékonyabban telhetnek mindennapjaink.

Tovább olvasok »
kor

A kor tényleg csak egy szám?

“Mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát!” Szokták hangoztatni és egy bizonyos pontig én is egyetértek ezzel. Nem kívánom támogatni a napjainkra elterjedt fiatalságkultuszt, de nem tudomást venni az idő múlásáról könnyelműség lenne

Tovább olvasok »

Az ihletettség állapota ajándék

Különleges élmény, amikor átszellemülhetek, és az ihletettség tiszta jelenlétéből, kapcsolódásából valami igaz, konstruktívan ható nyilvánulhat meg rajtam keresztül. Úgy érzem, az ihletettség állapotán áldás van, ez az élmény számomra spirituális.

Tovább olvasok »