fbpx
okostelefon

Van élet okostelefon nélkül 2021-ben?

Egy kijelző, végtelen lehetőség. Neked hány évesen volt először okostelefonod? El tudnád képzelni most nélküle az életedet? Sok ember számára nélkülözhetetlen ez az eszköz, míg egyesek szerint egyáltalán nem létfontosságú.

Tovább olvasok »
börzsöny túra

Csúcstúra a Börzsönyben

Ha téged is vonz a Börzsöny, és szívesen eltöltenél ott egy napot, mutatunk egy útvonalat, ami kezdők számára is ideális! Hegycsúcsok, rétek és erdők egyaránt színesítik ezt a 8,8 km hosszú túrát, ami körülbelül 4-5 óra alatt bejárható.

Tovább olvasok »
környezetbarát applikáció

7 applikáció a környezetvédelem jegyében

A számtalan telefonos applikáció között már egyre több jelenik meg, ami a fenntartható élet megkönnyítését szolgálja. Ebben a cikkben 7 olyan alkalmazást mutatunk be, melyek különböző területeken segítenek a környezetbarát életmód kialakításában és megtartásában.

Tovább olvasok »
all you can eat kutyáknak

Az első all you can eat rendezvény kutyáknak

Minden gazdi ismeri a jelenséget: a kutya vagy cica megszaglássza a drágán megvett, speciális tápot, aztán többé rá se néz, a pénzünk pedig megy a kukába. Épp az ilyen helyzeteket segít elkerülni az első olyan rendezvény, ahol a kedvenceink egyidejűleg kóstolhatnak meg számos különböző ételfajtát. Mindezt márkák befolyásától függetlenül.

Tovább olvasok »
elvárás

A túl sok elvárás boldogtalan gyermekhez vezet

Hajlamosak vagyunk szülőként szélsőséges elvárásokat felállítani gyerekeink elé. Ennek számtalan oka lehet, akár az, hogy jót akarunk nekik, vagy az, hogy saját hibáinktól szeretnénk megóvni őket. Sajnos azonban legtöbbször ezzel pont az ellenkezőjét érjük el.

Tovább olvasok »
fehérjeporok

Fehérjeporok, proteinek: ellenség vagy barát?

Ma már számtalan reklám jön szembe velünk, ahol sportolók, testépítők promotálnak különböző fehérjeporokat, amik azt ígérik segítik a fogyást és az izmok építését. Sokan óva intenek a túlzott fogyasztásuktól, mások pedig esküsznek rá. Mi az igazság?

Tovább olvasok »
francia konyha

Miben rejlik a francia konyha esszenciája?

Bárhol is járunk a világban, a francia konyháról mindenki áradozik, és kifinomultsággal, precizitással jellemzi. Napjainkra pedig az UNESCO Szervezet a világörökség részeként tekinti! Te ismered a konyha tradicionális hozzávalóit és klasszikus ételeit?

Tovább olvasok »
évszakváltás

Az őszi évszakváltás hatása a testre és a lélekre

Van, akinek jó hír, valaki pedig a gondolattól is elsírja magát, de a tény az tény, mindjárt ősz van. A forró -néha túl forró- napok, a nyaralás, a napbarnított bőr lassan a múlté lesz és átveszi a helyét valami más. De mégis milyen hatással van ránk, a lelkünkre az évszakváltás?

Tovább olvasok »
Bari

Így tervezem a solo utamat Bariba

Idén úgy alakult, hogy a nyaram nagy részét a munka mellett tanulással töltöttem, aminek még koránt sincs vége. Azonban másfél év kihagyás után nem bírok már tovább várni, itt az ideje a következő solo utazásomnak! Ezúttal a cél Bari.

Tovább olvasok »
nyaralás

Nyaralás kisokos – Hova járunk mi vol 2.

Ha itthon dereng is már az őszi zimankó, én azért tudok még egy s mást olyan választható üdülőhelyekről, ahol megvan még a lehetőség arra, hogy napbarnított réteggel fedhessük be hófehéren maradt testrészeinket. Nyaralás kisokos, második felvonás.

Tovább olvasok »
mosoly

A mosoly ereje

A mosolygásról mindenkinek a jókedv, boldogság, idill jut eszébe. Nem meglepő, hogy számtalan pszichére gyakorolt jótékony hatást tulajdonítottak neki! De nem a gúnyos, másokat kinevető, hanem az őszinte mosolyról van szó. Próbáld ki te is!

Tovább olvasok »
szörnyella

Szörnyella – „kritikajánló”

A napokban megnéztük a Cruella/Szörnyella című filmet, amivel kapcsolatban őszintén szólva vegyes érzéseim voltak. Éppen ezért bár ajánlom, de azért engedjetek meg nekem egy kis kritikát is az új meseadaptációról.

Tovább olvasok »
iskolakezdés

Iskolakezdés – hogyan szoktassuk vissza a gyereket

Gyomorgörcs, a naptár percenkénti nézegetése, hátha téved és nem közeledik olyan vészesen a szeptember, vagyis az iskolakezdés. Sok gyerek érezheti most így magát. Szülőként az a dolgunk, hogy megpróbáljuk kicsit gördülékenyebbé tenni az átmenetet a nyári gondtalanságból.

Tovább olvasok »
szüzesség

Szűznek lenni nem ciki!

Számtalan témát tabu övez, legyen szó menstruációról, szexről vagy akár pornóról, és ezek közé tartozik a szüzesség elvesztése is. Egyesek szerint ez életed legmeghatározóbb élménye, míg mások szerint csak egy a sok közül. Mi van akkor, ha veled még nem történt meg?

Tovább olvasok »
tej

Mi a baj a tejjel?

Ma már szinte mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki laktózérzékeny, vagy esetleg ő maga az. Sokan óva intenek a tejtermékek fogyasztásától, mások túlzásnak érzik a kerülését. De mi az igazság?

Tovább olvasok »
nyaralás

Nyaralás kisokos: hova járunk mi

Ha te ott a képernyő túloldalán szintén a hozzám hasonlóak közé tartozol, aki a nyaralás helyszínén fonnyadozó legutolsó tikkadt fűszál árát is lecsekkolod, mert szereted ugyan a meglepetéseket, csak mégse, akkor ez a te olvasmányod lesz.

Tovább olvasok »
hullócsillag

Hullócsillagok nyomában

Augusztusban sok szempár tekint fel éjjel az égre, reménykedve benne, hogy hullócsillagot lát. Ti eltűnődtetek már egy-egy ilyen éjszakán, hogy vajon minek köszönhető ez a galaktikus jelenség? Minket nagyon érdekelt, ezért utánanéztünk.

Tovább olvasok »
boldogság

A boldogság hatása az egészségre

Bizonyára te is észrevetted, hogy ha boldog vagy, olyan, mintha semmi sem állíthatna meg, mintha kicsattannál az egészségtől, és úgy érzed, bármire képes vagy. Ugyanis a boldogság során felszabaduló hormonok képesek hatni az egészségünkre.

Tovább olvasok »
csók

A csók szerepe az intimitásban

A csók meghatározó része egy kapcsolatnak. Sokan tartják úgy, hogy az első csókból meg lehet állapítani, mennyire működik a kémia két ember között. Utánajártunk, mekkora szerepe van a kapcsolatban, intimitásban.

Tovább olvasok »
fenntartható fejlődési célok

Te ismered a Fenntartható Fejlődési Célokat?

A környezeti fenntarthatóság csak egy eleme a fenntartható fejlődésnek. Kéz a kézben jár a fenntartható társadalommal és gazdasággal. Az ENSZ ennek elérésére 2015 szeptemberében megfogalmazott egy 17 pontból álló irányt, a Fenntartható Fejlődési Célokat.

Tovább olvasok »
göndör haj

Így ápold a göndör hajadat

A göndör fürtökkel rendelkezők tudják, bármilyen szépnek is tűnnek a loknik, annál nehezebb kordában tartani őket. Hoztunk nektek néhány tippet, hogyan tartsátok mégis egészségesen göndör hajatokat.

Tovább olvasok »
a világ legfurcsább ételei

A világ legfurcsább ételei

Bár sok külföldi hökken meg a túrórudi vagy a pacal hallatán, azért még ennél is furcsábbnak tűnő ételekre bukkanhatunk a világ különböző szegletein. Még szerencse, hogy ilyen színes bolygón élünk, ahol ennyi meglepő dolog vár felfedezésre.

Tovább olvasok »
Győr

A hazai az igazi vol. 2 – Győr

Noha Isten kivette szabinak a hetedik napot, hogy dolgát jól végezve pihenhessen meg, mi azért rendületlen lendülettel robogunk tovább országhatáron belüli városfelfedező túránk következő, egyben második állomására, a négy folyó találkozásának városába. Spoiler: Győrbe.

Tovább olvasok »
stílus

Hogyan találjuk meg a stílusunkat?

A mai napig él bennem a kép, ahogy kiskamaszként görgetem a Youtubeot, hogy megtaláljam, most akkor nekem melyik zene tetszik. Mi az én stílusom? Legyek rocker vagy hippi? Nehéz kérdés. Felnőtt fejjel sem sokkal könnyebb kialakítani a mi egyedi stílusunkat.

Tovább olvasok »
egészség

Őrizd meg az egészséged a nyaralás alatt is

Vakáció során hajlamosak vagyunk félretenni az egészségünket, és csak menni az árral. Ami egyrészről teljesen jogos, másrészről viszont érdemes az apró dolgokra azért mégiscsak odafigyelni. Sőt, bizonyára sokan aggódnak is kicsit a vírushelyzet miatt. Segítünk!

Tovább olvasok »
tisztítószer

2021 a fenntarthatóság éve lett a tisztítószerek piacán

Sosem látott mértékben nőtt a növényi alapú, 100 százalékban lebomló, bőrre veszélytelen termékek száma. Az iparág zöldebbé válását jól példázza, hogy sorra jelennek meg a boltok polcain azok a tisztító és mosószerek, amelyek nem vagy csak alig tartalmaznak kőolaj- és földgáz származékokat, szintetikus anyagokat.

Tovább olvasok »
sushi

Sushi: több mint gasztronómia

Ma már szinte mindenki kóstolt életében egyszer sushit, vagy legalább hallott a létezéséről. A japán különlegesség azonban nem csak egyszerűen egy étel, olyan történelme van, mint kevés más gasztronómiai csodának.

Tovább olvasok »
esküvői ajándék etikett

Esküvői ajándék etikett

Egyre gyakoribb, hogy az ifjú pár pénzt kér a nagy napon. De vendégként mennyi legyen az annyi? És ha mi mégis szeretnénk kiegészítésképp személyes ajándékkal kedveskedni, mit adjunk?

Tovább olvasok »
humor

A humorról tudományosan

Te vicces vagy? Nehéz kérdés, hiszen szubjektív, hogy kinek mi a kacagtató. Viszont vannak olyan alaptulajdonságok, amelyek humorossá tehetik az embert. Mégis mitől függ, hogy valaki humoros lesz vagy éppen nem?

Tovább olvasok »
akarattya

Egynapos kiruccanások – Balatonakarattya

Vannak olyan nyarak, mikor egyszerűen nem jön össze egy hosszabb nyaralás, mert annyi minden más történik, hogy képtelenek vagyunk még azt is belezsúfolni. Ilyenkor életmentőek lehetnek az egynapos feltöltődések, amihez mi most a Balatont választottuk.

Tovább olvasok »
videójáték

Kedvenc videójátékaim – Rami válogatása

Igen, lány vagyok, és szeretek videójátékokkal játszani. Tudom, durva. És nem, nem hiszem, hogy egy egyszerű, akár véres játéktól sorozatgyilkossá válik az addig amúgy egészséges csemetéből. Viszont akad számos jótékony hatása is, ha módjával űzzük. Nekem ezek a kedvenceim.

Tovább olvasok »
koncert

Koncertetikett

Légyen szó most egy olyan témáról, ami az én érzékeny kis lelkem egy oly becses pozícióját foglalja el, hogy az még engem is a megszokottól eltérő viccmentes komolyságra ösztönöz. Mert, ha művészetről van szó, ismerem én a viccet, csak nem szeretem.

Tovább olvasok »
horrorfilm

Miért szeretjük a horrorfilmeket?

Szapora pulzus, gyors szívverés, folyamatos szorongás a gyomorban, álmatlan éjszakák, nyugtalanság. Ha ezeket a tüneteket tapasztaljuk, aggódnunk kellene, pedig egy jó horrorfilm megnézése közben ugyanez történik. Vajon miért rajongunk annyira a horrorfilmekért?

Tovább olvasok »
könyv

E-book olvasó vs. hagyományos könyvek

Ez egy elég megosztó téma tud lenni, bár talán nem vált ki vérre menő vitákat. Én igazi papíralapú, vagyis a hagyományos könyvek kedvelője vagyok, de egyre többször jut eszembe, hogy érdemes lenne befektetni egy e-book olvasóba. Nézzük, melyik miért jó.

Tovább olvasok »
egészséges fehérnemű

Milyen az egészséges női fehérnemű?

Fehérneműt vásárolni egészen fáradalmas lehet, tekintettel a sok lehetőségre. Mert a rengeteg típus – csakhogy párat említsek, francia, tanga, boyshort vagy bikini – mellett, többféle anyag, köztük pamut, csipke, poliészter közül is választani kell. De vajon melyik a legegészségesebb?

Tovább olvasok »
műanyagmentes július

Mit tanultam a műanyagmentes július során

Idén először sikerült kitartanom a műanyagmentes július kihívás mellett, és törekedni arra, hogy a lehető legkevesebb műanyag kerüljön a háztartásomba. A kezdeti nehézségek a hónap végére igazán zökkenőmentessé váltak. Mai cikkemben a legfőbb tanulságokról számolok be.

Tovább olvasok »
nagylátószög

NAGYLÁTÓSZÖG – 120 ÉVES A MAGYAR FILM

A magyar film születésének 120. évfordulója alkalmából Nagylátószög – 120 éves a magyar film címmel nagyszabású kiállítás nyílt a Ludwig Múzeumban, amely átfogó képet nyújt a magyar film történetéről a kezdetektől napjainkig.

Tovább olvasok »
torta

Az esküvői torták nagymesterei

Egyik menyegzőről sem maradhat el az impozáns esküvői torta, melynek együttes felvágása szimbolizálja a pár közös életének kezdetét. De kire bízzuk a torta elkészítését? Mutatjuk, hozzánk kik állnak legközelebb!

Tovább olvasok »
efott

Egy nappal hosszabb lesz az idei EFOTT

A Velencei-tó partját idén már augusztus 10-én, kedden bevehetik az EFOTT fesztivál hetijegyesei. Ezen az előnapon ötállomásos vetélkedő, tábortűz, víziszínpadon tartott akusztikus és szárazföldi koncertek mellett még szülinapot is lehet ünnepelni Fluor Tomival és barátaival.

Tovább olvasok »
eger

A hazai az igazi 1. rész – Eger

Egy Szegeden eltöltött hétvégi korzózás nyomán jött az ötlet, hogy ha már ilyen bátran, egy egész hétvégére képesek voltunk kimerészkedni a vadonba, akkor igazán megtehetnénk ezt gyakrabban is, egy-egy napra, kötöttségek és centire kimért ütemterv nélkül, csak úgy lazán, fiatalosan.

Tovább olvasok »
film

Az utolsó szerelmes levél – filmajánló

Romantikus filmet kevésbé szoktunk ajánlani, talán mert ritkán akadunk olyanra, ami nem csak a szívünket dobogtatja meg két perc erejéig, hanem a vesénkbe is hatol. Szerencsére azért vannak ilyen kivételek, ilyen Az utolsó szerelmes levél is.

Tovább olvasok »
áfonyaleves

Hideg áfonyaleves

Ebben a rekkenő hőségben mi eshetne jobban, mint egy kis hideg gyümölcsleves? Nem csak szuper folyadékbeviteli forrás, de az áfonya még a bőrnek is jót tesz és tele van vitaminnal.

Tovább olvasok »
egyedül

Tippek, ha egyedül vennéd nyakadba a világot

Egyre többen vágnak bele egyedül az utazásba, aminek legtöbbször önismereti okai vannak, vagy a kihívás vonzó számukra. Mielőtt azonban te is lefoglalnád a repülőjegyet és hátadra vennéd a táskádat, olvasd el cikkünket, mikre érdemes figyelni egy solo trippen!

Tovább olvasok »
ékszerek

Ékszerek története

Tökéletes kiegészítők, amelyek képesek feldobni bármilyen unalmas szettet. Az ékszerek tényleg igazi ékei lehetnek az öltözékünknek, némelyiknek pedig nagyon fontos jelentése is van számunkra. Önkifejezés, és néha annál sokkal több. De mióta hordunk ékszereket?

Tovább olvasok »
várandós

Fel tudsz idézni festményt várandós nőről?

A válasz a kérdésre majdnem 100%, hogy nem. Hónapunk témájával – születés – kapcsolatban gondolkodtam el rajta, a várandósság ábrázolása mennyire kimaradt a korai művészetből. Utánajártam mi az oka ennek, és valójában egészen egyértelmű az indok, nézzük!

Tovább olvasok »